Svchost.exe... czy nie za dużo tego?

No właśnie, na komputerze z małą liczbą zainstalowanych programów w managerze zadań windows pojawia mi się aż 5 procesów opisanych jako svchost.exe. U znajomych, którzy używają zdecydowanie większej ilości aplikacji liczba ta wynosi 2 góra 3… Odczuwam również spowolnienie internetu ostatnimi czasy… podejrzewam, że ma to z sobą związek… Jeśli ktoś z obecnych forumowiczów dobrej woli mógłby prześledzić mojego loga i napisać czy wszystko jest w porządku czy też nie byłbym wdzięczny.

Oto log z uruchomionym standardowym zestawem aplikacji:

Co i jak zrobić aby ewentualnie pozbyć się niepotrzebnych procesów?

Poczytaj ten temat

Poczekaj także, aż Ci ktoś sprawdzi loga.

strażak , sprawdziłem ten temat, ale ja mam rozmaitych programów znacznie mniej uruchomionych niż osoba opisująca tamten problem. Cóż, poczekam na sprawdzenie mojego loga… ja się na tym nie znam :roll:

Wszystko jest ok. To jest normalne.

Log czysty :slight_smile:

Czasami jest 5, czasami jest 2… To normalne.

Jak jeden z nich zamkniesz to dziwne rzeczy w kompię się dzieją.

W tej chwili mam 6 procesów, i naprawdę nie martwi mnie ta ilość :slight_smile:

Martwiłbym się, gdyby była różnica w nazwie któregokolwiek z nich…

20070219065704ap3.th.png

Pozdrawiam

Dziękuję wszystkim :wink:

w moim przypadku jak zamkne czesc z nich to po chwili i tak sie odpalaja :stuck_out_tongue:

tez sie kiedys zastanawialem dlaczego az tyle tego i to swierzo(swieżo?) po formacie…

najwazniejsze zeby nie byl to svhost.exe u mnie 6 svchostów to norma

liczba svchostó zależy od liczby uruchomionych aplikacji m.in. plik ten zarządza; aktualizacjami automatycznymi, dostępem do urządzeń HID, harmonogramem zadań, hostem uniwersalnego urządzenia P&P, instumentacją zarządzania Windows, klientem DHCP, klientem śledzenia łączy rozproszonych, kompozycjami, zarządzaniem sieciami bezprzewodowymi, logowaniem pomocniczym, magazynem wymiennym itp. ogólnie ok. 47 usługami. Wejdź w usługi i wyłącz niepotrzebne to część svchostów Ci zniknie ale rób to ostrożnie bo możesz unieruchomić komputer przez wyłączenie tzw. uslug zależnych, no i to co napisał bez_pseudonimu zwróć uwagę na pisownię ma być svchost.exe.