Svchost.exe - pobiera i wysyła bez powodu


(Daemal) #1

Jestem kompletnie nieobczajony w tych tematach, znajomy polecił mi forum i napisał jak zrobić loga.

Sytuacja wygląda tak: brat pobierał jakaś grę, przestał w połowie i wchodzę potem, patrze a tu cały czas pobiera coś, w NetLimiterze svchost.exe koło 90% internetu używał, nie pobierałem żadnych aktualizacji czy coś. Tak było przez pare godzin, reset kompa/routra nic nie pomogały. Zablokowałem procesy z niego w netlimiterze, ale jak za pare dni odblokowałem to od razu zaczęło pobierać, nawet przy zlimitowaniu tego do 1kb to go używał. Teraz nie mam jak no i tak się obawiam czy to coś nie poważniejszego. Przestało na jakiś czas całkowicie, a teraz zaczyna wysyłać po ok 10kb/s przez pare godzin codziennie.

Z HijackThis i screen z netlimitera:

http://wklej.org/id/390246/

http://zapodaj.net/9884c9bbd017.jpg.html

Z góry dziękuję za pomoc ^^


(Łukash) #2

Znajomy wspominał o logach HJT ? Chyba nie....

Wykonaj pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania,oraz zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, extras i otl skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,oraz GMER ,tu linki do wklejek.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj,jak posiadasz wszelkie programy, tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) i usuń instalowany przez nie sterownik SPTD - > SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).