Svchost.exe

Cześć!

Niedawno tak bez powodu zajżałem do otwartych procesów i zobaczyłem tak kilka pootwieranych svchost.exe wydawało mi się to dziwne, tak więc zamknąłem jednego i wyskoczył mi błąd podobny jak przy robaku (bodajże Sasser, nie pamiętam dokładnie, ale z tego co pamiętam to on objawia się czymś takim). Tekst o nagłym zamknięciu Windowsa z jakiegos powodu, był licznik odmieżający jedną minutę, nie dało się zamknąć teo okna.

Czy ktoś wie o co z tym chodzi, czy mam vira, czy tylko jestem przewrażliwiony??

Piszcie

znalazłem w necie screeeny jak wyglądai wygląda to dokładnie tak jak na tej stronie(tylko że po polsku) http://vil.nai.com/images/125007b.gif

Woocash304 svchost.exe jest procesem systemowym. jak go zamkniesz to tak się dzieje. Nie masz wirusa.

chyba tak :slight_smile:

Aha, to dzięki za odpowiedź, chyba faktycznie jestem przewrażliwiony :slight_smile:

ja mam tych procesów SVCHOST.EXE 5, ale tez nigdy nie wiedziałem do czego sa :slight_smile:

svchost.exe-ogólny proces, który w zależności od podanych parametrów uruchamia różne usługi. Dlatego na liście procesów występuje w kilkuch kopiach