Svchost problem w systemie windows vista home premium

Od jakiegoś czasu mam problem z moją Vistą. Kiedy otwieram komputer proces svchost zużywa mi 50% mocy procesora (2 rdzenie ) przez co komputer wyraznie sie muli mało tego kiedy próbuje oglądać zdjęcia nie mogę ich otworzyć . Podobnie jest z programami które chce zainstalować (tylko czasami w trakcie działania procesu jest to możliwe) .Kiedy sprawdziłem programem process explorer za co odpowiedzialny jest svchost który muli mi komputer okazało się ze jest on odpowiedzialny za usługi kryptograficzne,rozpoznanie lokalizacji w sieci,telefonie, usługi terminalowe i klienta DNS ,gdy zamknę ten proces (robie to programem AVG Anti Spyware) nie mogę połączyć się z internetem, pozostałe dolegliwości na chwile ustępują(do czasu kiedy próbuje coś zainstalować proces włącza sie od nowa i dopiero kilkukrotne zamkniecie svchost powoduje jego wyłączenie). Zaznaczam ze moja Vista nie posiada service packa 1 oraz ze programy antywirusowe takie jak nod 32 czy avast nic nie wykrywają.mogę ewentualnie dodać loga z hijacka ale zrobie to jak wróce do domu w poniedziałek . z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ps Czy ewentualne formatowanie dysku naprawi problem?

Proces ten sprawdza zainstalowane aktualizacje i gdy jest podłączony do sieci a aktualizacji pobieranie nie zostało ukończone to są takie “cyry” przynajmniej ja tak miałem w XP Problem rozwiązałem wyłączając automatyczne aktualizacje Po prostu Panel sterowania/Wydajność i konserwacja/Usługi klikam prawym przyciskiem myszy na Aktualizacje automatyczne daje właściwości Tryb uruchamiania wybieram Wyłączony Zatwierdzam i po problemie. (TAK jest w XP w Vista chyba podobnie).

dziękuje za szybką reakcję i odpowiedz ale próbowałem juz tego sposobu i nie działa . Dziękuje jednak za dobre chęci

Ściągnij program Process Explorer i popatrz, co konkretnie zabiera tyle czasu procesora (wiem, że jest to svchost, ale pod tym procesem kryje się wiele innych, a tu chodzi o konkrety).

u mnie proces svchost który zużywa mi 50% cpu odpowiada za usługi kryptograficzne telefonie rozpoznanie lokal;izacji w sieci i klienta dns i któryś z tych procesów zabiera mi tyle procka wiem to bo mam zainstalowany process explorer. kiedy patrzę zakładkę properties a następnie threads pokazuje sie coś takiego http://img.wklej.org/v/310347266svchost.jpg