Svchost w Windowsie 7

Witam, pisze z problemem jakim jest mocne zużycie procesora oraz ram przez proces svchost,exe pobiera on okolo 135k pamieci, a ogołne żuzycie ram wzrosło do minimum 3gb na 4gb, dodatkowo zauważyłem że na komputerze padł dzwiek, mianowicie nie ma dzwięku, a przy probie otworzenia pliku mp3 przez program windows media player wyskakuje bląd że system windows napotkał bląd, w tym akurat pomogło cofniecie systemu, jednak problem ten z tego co pamiętam pojawia się czesto, najczesciej po dłuzszym użytkowaniu komputera ( wieczorami) pomagał wtedy reset, a proces svchost szedł własnie w góre, dlatego przytoczyłem też ten wątek, może to pomoże komuś znalezc rozwiązanie mego problemu. z góry dzięki

Używasz na nim Internetu?

Może złapałeś wirusa klikając w byle co/byle jak.

Miałem ten sam problem na starym komputerze. Z racji, że windows 7 nie otrzymuje już aktualizacji wejdź w menu start, Windows Update i wyłącz aktualizacja. Następnie naciśnij klawisze “win”+“r” i w wyświetlonym polu wpisz services.msc i tam znajdź windows update i wyłącz (w zakładce ogólne tryb uruchamiania na wyłączony, w zakładce odzyskiwanie 3x nie podejmuj żadnej akcji), podobnie zrób z instalator modułów systemu Windows. U mnie to problem z svchost.exe rozwiązało, a cały czas było wykorzystywane przez niego około 50% mocy procesora.