Svhostr.exe (100% obciążenia grafiki)


(Selectus) #1

Witam was, wiem że ten temat jest znany już dobrze i problem często spotykany w wielu domach. Ja wyjaśnię jak to się zaczęło u mnie. Wczoraj gdy majstrowałem sobie przy programie FL Studio, dostrzegłem w komputerze wcześniej niespotykany dźwięk wirujących wiatraków ze zbyt dużą prędkością i czeszczących innych szpejów. Zaniepokoiłem się i włączyłem program HW Monitor, który wskazał początkowo temperaturę procesora GPU równą 70st. Odziwo spoczynek tejże karty w moich warunkach z regóły wynosi prawie o połowę mniej. Sprawdziłem procesy w menadrzeże zadań i tam początkowo nic ciekawego nie znalazłem. Pomyślałem że sprawdze co się stanie gdy odinstaluje sterwonik graficzny i tak też zrobiłem. Karta się już nie grzała bo przykładałem rękę i wydawało się że tu tkwił problem. Jednak gdy włączyłem menadżer to zobaczyłem obciążenie procesora: ok 70% i tak sobie skakało czasem do 50 lub 25%. Jak zainstalowałem sterwonik do karty to zaczęła sie znów grzać ale już tylko do 50st. Na jakimś forum polecono przeskanować system programem: Malwarebytes Anty-Malware, który w moim przypadku odnalazł aż 50 obiektów szpiegujących, początkowo usunąłem tylko te które automatycznie program polecił, było ich kilka. Ale po restarcie nic to nie dało. Powtórzyłem operacje skanowania ale tym razem wywaliłem wszystko. System gdy się uruchomił ponownie na pulpicie pokazał błąd systemu aplikacji: svhostr.exe, pisało że program nie może być uruchomiony, była dopisana fraza: minear dll. Początkowo temperatury wróciły do normy ale dziś zobaczyłem że problem wrócił, choć w tej chwili karta graficzna ma prawidłową konfiguracje zegarów w (idle 36-37st.), natomiast procesor ciągle 50%. Nie mogę się pozbyć procesu - svhostr.exe który obciąża procka. W menadrzeże ma opis: Console Win... Jego lokalizacja to: C:\Users\Selectus\AppData\Roaming\Standart\i tu znajduje się aplikacja o wspomnianej wcześniej nazwie. Używam Avasta jako antywirusa. Próbowałem wyłączać aktualizacje automatyczne, zaporę systemową ale nic się nie zmienia proces wciąż jest aktywny zawsze przy uruchamianu systemu.


(Atis) #2

OTL - Raport obowiązkowy:

analiza-dezynfekcja-zestaw-nieingerencyjnych-narzedzi-t485632.html#p3059741


(Selectus) #3

tu jest link do raportu OTL:

http://wklej.to/lEFoq

i jescze link do extras OTL:

http://wklej.to/kXQeY


(Atis) #4

Odinstaluj WebCake 3.00.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.


(Selectus) #5

link po wykonaniu skryptu:

http://wklej.to/0vdl8

obecne OTL:

http://wklej.to/sF5nu

i ekstras OTL

http://wklej.to/kVm6K


(Atis) #6

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date


(Selectus) #7

Narazie po restarcie wszystko wróciło do normy, tzn nie ma już tego uciążliwego procesu. Obciążenie karty graficznej i procesora w normie (1-5% max)

Nie wiem jak to zrobiłeś ale możliwe że pomogło, czemu avast nie jest w stanie takich rzeczy wychwycić, czy poprostu powinno się skanować dysk regularnie przed uruchomieniem systemu, czy to może pomagać ?Czy jest sposób aby się odwdzięczyć Tobie np. dodając komentarz czy coś w tym stylu ?

Dodane 21.08.2013 (Śr) 13:52

scan security check:

http://wklej.to/aTaPT

ok punkty praywracania systemu usunąłem, narazie jest ok wielkie dzieki


(Atis) #8

Przyczyną problemu była infekcja.

Nie tylko Avast przepuszcza tego typu trojany, bo komercyjne programy wcale nie są skuteczniejsze.

Przeskanuj dysk skanerem Malwarebytes który zainstalowałeś.

W razie problemów dodatkowe skanery które nie wymagają instalacji:

Dr.Web CureIt

Kaspersky Virus Removal Tool

Programy są aktualne, więc to już wszystko.