SWAP na Windows

Witam

Mam w posiadaniu netbooka Asus z systemem Windows 7. Domyślnie wbudowane zostały jedynie 2GB pamięci operacyjnej bez możliwości rozbudowy więc próbuję w możliwie najdokładniejszy sposób dokonać optymalizacji. Wszystko udało mi się odpowiednio dostosować aczkolwiek mam pewne wątpliwości co do pliku stronicowania.

To co udało mi się osiągnąć do tej pory to: oddzielna partycja z systemem plików FAT32, rozmiarze 1GB z tej samej wielkości plikiem stronicowania na niej (min/max 1GB, na sztywno). Kierowałem się przy tym głownie zredukowaniem fragmentacji pliku oraz poradami z niektórych artykułów.

To, do czego mam wątpliwości to:

-czy obecny układ gwarantuje najlepszą wydajność jaką można tą drogą uzyskać (drugi dysk/wymiana dysku na SSD nie wchodzą w grę)

-czy można przerzucić na partycję swap pliku zrzutu awaryjnego (mam na niego pozostawione na partycji systemowej kilka mb, po przeniesieniu można by wyłączyć całkowicie)

  • czy można w inny sposób przyspieszyć pracę systemu (manipulując ścieżkami, np prefetch)

I pytanie dodatkowe - czy stworzonej “ręcznie” partycji swap można nadać jakieś dodatkowe atrybuty, np ukryta/systemowa? Głównie chodzi mi o tę drugą, bo mimo iż wyłączyłem ukazywanie się tej partycji pod pozycją mój komputer, to i tak dla niektórych aplikacji pozostaje ona widoczna

Dzięki za odpowiedź

Podaję link do innego forum gdzie jest sporo na temat aktualizacji -

Windows 7 Forum - optymalizacja .

Ta partycja od swap jest na końcu dysku? Jak tak to tylko spowolniłeś. Jeżeli nie używasz wymagających aplikacji wyłączyłbym całkowicie swap. Jeżeli nie będzie krzyczeć, że mało ramu to pozostaw.

Zgadzam się, partycja na swap ma sens, ale na początku dysku (gdzie odczyt jest najszybszy), inaczej mija się to z celem. Dodatkowo, to coś da (zauważalnego) w wypadku starszych komputerów, na wszystkim co obecnie jest w sklepach praktycznie nie widać różnicy w wydajności po tym zabiegu.