Świadectwo zagłady w utworach epistolograficznych

Czy możecie mi pomóc?? Chodzi mi o przykładowe tytuły z literatury epistolograficznej w której występuje motyw zagłady (może byc apokalipsa lub katastrofizm). Z góry dzięki

Zadanie domowe ??

Na to wygląda ;] No co? Pomoż człowiekowi w potrzebie :stuck_out_tongue:

tak jakby tylko gorzej… praca maturalna! Pełny temat brzmi: wspomnieniowe, literackie, pamiętnikarskie i epistolograficzne śwadectwo zagłady! Omów na wybranych przykładach… nie chodzi mi o napsianie prezentacji tylko o pomoc w znalezienu choćby jednego tytułu epistolograficznego… mam nadzieje że to nie jest łamanie zasad??

Gdybym wiedział to bym Ci pomógł ale temat zostanie zaraz zamknięty z powodu nie przestrzegania regulaminu:P

znam ten punkt…

to nie jest prósba odrobiena pracy domowej, ani napisania matury… chodzi mi o tylko o tytuł utworu. Do ukończenia pracy brakuje mi juz tylko podsumowania i omówionego przykładu z literatury epistolograficznej… a nie moge tego skończyć bo sam nie znam takiegu utworu wiec może wy znacie…

jak to łamania zasad to prosze o zamknęcie tematu i przepraszam

Pamiętam z lekcji polskiego, że “Cierpienia młodego Werthera” Gethego to powieść epistolarna, czyli pisana w formie listu :stuck_out_tongue:

A czy tam jest jakaś zagłada to nie wiem, wiem tylko że ten cały Werter się powiesił, może o to chodzi? Nie znam się na literaturze zbytnio.

rok temu to byl moj temat na ustej - pisz na gg 2567003, pogadamy - nie uczestnicze w zyciu tego forum wiec wiecej nie bede sie tu udzielal

pzdr

Witam

Raczej zastrzelił. Może “Dżuma”?