Świat platformówek 3D, czy powróci na platformy pc?

Witam, kiedys jak miałem 14 lat, posiadając sony psx, wczesniej amige a nawet atari i pegazusa grywałem w platformówki 2D i 3D. W tamtych czasach nawet pc-ty oferowały rozrywke w takich klimatach. Chociażby Croc 1 i 2, także Rayman zwłaszcza 2 i 3. Na konsolach: seria Crasha Bandicott, Spyro, Mario Bros, Atlantis the last Empire, na Amidze równiez było tego mnóstwo juz nie bede wymieniał tytułów bo tego jest za dużo. A co teraz ? Tylko głównie konsole, chociaz i na tych platformach zaczyna się kryzysik. Wszedzie tylko te strzelanki FPP, przemoc, krew itd. Jak tu wychować dzieciaka skoro on tylko pragnie zabijać wirtualnie swoich przeciwnych userów. Czemu producenci nie chca tworzyć typowych platformówek 3D, a jesli już powstają na pc-ta to niskobudżetówki o których mało kto ma cynk ze świata mediów. Szkoda że tak mało tytółow wychodzi na rynek gier w których można poczuć klimat bajek i dziecięcej wyobrazni. Niebawem ma sie ukazać nowy Rayman w 2D, ponieważ pięcioosobowa grópka z ubisoftu sie zlitowała i wyda swojego klasyka w kilku epizodach dla dzieciaków. Ale co z resztą producentów ?

Możesz sobie przypomnieć świat gier z Amigi wchodząc na stronkę www.thecompany.pl na przykład.

Tam masz wygodne gierki z Amigi w formie plików exe.

Ściągasz,odpalasz i grasz bo one nie wymagają instalacji :slight_smile:

To chyba problem polski. W Polsce Nintendo nie jest tak popularne jak np w Niemczech przez co tu nie ma tylu gier na to. Na konsole Nintendo wychodzi o wiele więcej gier nadających się dla dzieci (chociażby seria Mario).

Na PC już bardzo długo nie widziałem jakiś przygodówek czy platformówek jedynie Shotery i RPG może jakiś wyścig i to koniec. To jest głównie dlatego że teraz takie gierki jak Mario które na SNES było wielkim osiągnięciem można by teraz zrobić jako zwykłą grę flash (takie moje zdanie). Nawet te gry które są dla dzieci tez gdzieś tam mają przemoc ale nie taką brutalną jak te dla starszych graczy (np w kurce wodnej strzelamy strzelbą do kurek co w teorii też jest przemocą). Moje zdanie jest takie: gry tego typu będą raczej rzadkie na konsole Xbox i Playstation będą raczej tworzone na konsole Nintendo. Na PC takie gry raczej będą się tylko pojawiały w formie gier flash lub jeżeli trochę bardziej wymagające będzie je można pobrać albo kupić w jakieś gazecie za 10zł. W sklepach takich jak Media Markt i Saturn niby są regały z grami dla młodszych ale z tego co ja się orientuje jest to nie wielka seria gier Disney i z tego co wiem te gry w większości składają się z paru mini gierek (jeżeli znasz Mario Party to możesz je sobie wyobrazić jako coś w tym stylu tylko maksymalnie odchudzone i z postaciami Disney). Rozgłos taki dla gier dla starszych jest dlatego gdyż starsi jak chcą grę to sobie ją kupią a jak dziecko poprosi rodzica o grę to rodzic najlepiej wybrał by taką za 10-20zł (widziałem to już tyle razy: dzieciak wybiera sobie jakąś gierkę i pyta się mamy czy mu kupi a ona mówi nie za droga i zaczyna przeglądać jakie tam są bierze 3-4 gry z przedziału 10-30zł dla dziecka do wyboru i mówi “weź jedną”). Dlatego producentom nie opłaca się wydawać pieniędzy na takie gry. Jeżeli powstał jakiś film dla dzieci który okazał się wielkim hitem robią jego przeróbkę w formie gry gdyż ktoś to może kupić nie dlatego że to dobra gra ale dlatego że zna film (w ostatnim czasie ty chyba Narnia i Minimki miały okazje wyjść jako gry i przyznam że sam kupiłem dla siebie część tych gier).