Światła w domu migają po włączeniu komputera

(Groldominika) #1

Witam. Od pewnego czasu zauważyłam że gdy włączę komputer w całym mieszkaniu lekko migają światła co jest na dłuższą metę wkurzające. Obstawiam że to wina zasilacza w tej obudowie http://tiny.pl/8gmd . Zasilacz też nie jest wpięty bezpośrednio do gniazdka lecz wpierw do listwy antyoświeceniowej z bezpiecznikami a listwa do gniazdka. Lecz to nie tego wina z uwagi na to że komputer wpięłam bezpośrednio do gniazdka i tak samo mrugały światła. Powiedźcie co o tym sądzicie?

(SolelyRose*) #2

w sumie ten zasilacz i tak nie jest za ciekawy

(Mlajtner) #3

-ale przy takich objawach to raczej wina instalacji

:?:

--lepiej mniej podpięty komp przez tą listwę, bo spalisz kompa.....

(Keymen3) #4

Dokładnie... kupuj listwe!

(Neon1992) #5

Podepnę się do tematu:

Którą listwę kupić do 50zł? Co polecacie?

(Rastko1) #6

Załóż inny zasilacz i zobacz co będzie

(ybu) #7

Z tego wynika,że w pierwszej kolejności należy sprawdzić stan gniazdka,do którego podłączasz komputer.

Może to tylko poluzowany przewód na zacisku w gniazdku ?

(Groldominika) #8

Pisałam że mam komputer wpięty do listwy a poza tym wątpię że to wina instalacji bo przy wyłączonym komputerze jest wszystko ok. Poza tym ten stan rzeczy dzieje się od nie tak dawna.

(Ciupa Michal) #9

groldominika ,

jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś zasiłkę i sprawdź czy nadal będzie to samo :wink:

(ybu) #10

Ale pisałaś również tak:

"Lecz to nie tego wina z uwagi na to że komputer wpięłam bezpośrednio do gniazdka i tak samo mrugały światła."

oraz:

"a poza tym wątpię że to wina instalacji bo przy wyłączonym komputerze jest wszystko ok."

Jeśli komputer nie jest włączony to jak może mieć wpływ na instalację?(brak obciążenia)

(Mattixxxl) #11

To wina instalcji elektrycznej w domu. Sprawdź gniazdko. Może trzeba coś dokręcić lub kupić nowe.

(Groldominika) #12

W porządku postaram się coś pokombinować. Dziękuję wszystkim za pomoc.

(system) #13

Hahahahahha niezła dyskoteka musi być w domu :slight_smile: Będę wiedział jak zrobić prywatkę xD

Co do problemu... Kup listwę, a jak nie pomoże to zasiłkę zmień ;]

(Groldominika) #14

A żebyś wiedział że dyskoteka normalnie mnie to już zaczyna w*****ć :lol: Teraz wyłącze wszystko z listwy podepnę bezpośrednio do innego gniazdka zobaczę czy to coś zmieni. Za raz opiszę moje badania :slight_smile:

(Groldominika) #15

Jak mrugały tak mrugają dalej :slight_smile: Cóż czeka mnie wymiana zasilacza. Tylko kurde kupować zasilaćz do komputera sprzed 9-ciu lat :-/ Zobaczy się jeszcze.

(Ciupa Michal) #16

jak tylko dla tego kompa (a nie do np. rozbudowy) to weź np. tego:

http://allegro.pl/item426651860_fortron ... ztuki.html

a tak to bym ci polecił pożyczyć od kogoś markowy zasilacz i sprawdzić czy mruganie nadal będzie występować z nową zasiłką :wink:

(Groldominika) #17

To jednak będzie wina instalacji. Zauważyłam teraz przy odkurzaniu że światła mrygają. Nawet Ojciec mi zwrócił uwagę że coś nie tak.

(Mattixxxl) #18

Zamiast markowego zasilacza, załatw sobie markowego elektryka, niech obaczy instalację bo Ci się jeszcze chałupa sfajczy. Pozdrawiam.

(Zombie32167) #19

moze masz zasłaby dom do komputera? xD zasłaby dom do komputera haha ;d

(Groldominika) #20

I po problemie :smiley: Był elektryk wymienił całą skrzynkę bezpiecznikową która się normalnie topiła pod wpływem zwarcia. Teraz mam pewniejsze zasilanie i bezpieczniki termobimetalowe STS :lol: