Światło i mrok_Jak zrobić takie tło?


(k-9) #1

Cześć,

Mam do was pytanie. Czy ktoś wie, jak zrobić w PS taki background?

Chodzi mi głównie o efekt "mroku" i światła.


(grandpajanek) #2

Tak na szybko:

nzcl.jpg

Jeśli wiesz jak się posługiwać piórem i jak się robi obrys ścieżki to mogę Ci napisać krótką instrukcję.Jeśli nie wiesz to musisz najpierw poznać.Tutaj jest mój stary ale aktualny tutorial:

http://www.psp-pomoc.com/video/pentut_controller.swf

PS.A tak przy okazji.Znam nieźle kilka programów,prowadzę własne forum graficzne i lubię pomagać ludziom w tym temacie ale wiecie co mnie dobija na tym forum?

Gość prosi o pomoc,zadaje pytanie,otrzymuje jedną lub kilka odpowiedzi i przeważnie już się więcej nie odzywa.Nie chodzi tutaj o podzękowanie (chociaż jest to normalny objaw kulturalnego człowieka) ale chciałbym np. wiedzieć czy moja odpowiedź była trafna aby nie sprzedawać komuś innemu kitu następnym razem.Wydaje mi się,że nawet krótkie "działa" lub "nie działa" było by na miejscu.

K-9 nie bierz tego do siebie :smiley:


(k-9) #3

Dzięki :wink:

W wolnej chwili sprawdzę twój poradnik :stuck_out_tongue:

Jak na szybko to całkiem ok wyszło


(grandpajanek) #4

Nie jest trudne jeśli znasz podstawy PS.Ciemna warstwa tła.Kolory możesz podebrać z oryginalnego obrazka.Na nią dajesz nową warstwę i rysujesz na niej piórem poziomą ścieżkę.Następnie obrysowujesz ścieżkę tak jak pokazane w instrukcji.Pomiędzy warstwy tla i ścieżki dajesz nową warstwę i miękkim pędzlem malujesz jasne "świato".Na koniec (czego nie zrobiłem na moim obrazku) pędzlami Rozjaśnianie i Ściemnij cieniujesz "światło".Powinno wystarczyć.