Światłowód 120 mbit a Wi-Fi

Dzień Dobry,

 

Potrzebuję Waszej pomocy, nie dawno założyłem Internet 120 mbit, prędkość jaką uzyskuję po kablu to 95-98 mbit, mam starszą kartę sieciową, która nie obsługuje standardu gigabit. Dlatego też postanowiłem rozwiązać swój problem korzystając z wifi.

  1. Router : dasan h640gw

  2. Karta Wi-fi : Intel N 7260 

  3. Druga karta wi-fi : USB Wi-fi N 600 mbit

4. Repeater WiFi 300Mbps 8level WRP-300

 

czy w ogóle jest możliwość, żeby wycisnać te +/- 120 mbit, po Wi-fi majac dostęp do takich urządzeń?

Czy po prostu, łatwiej będzie jeżeli kupię kartę gigabit pod USB i podepnę internet po kablu. 

Prosze o pomoc. 

Wydaje mi sie ze będzie to możliwe ale blisko routera, repeater poprawia zasięg ale z doświadczenia wiem ze zmniejsza pojemność sieci.

Hej, to jak mam to ustawić? Ten reapeater posiada funkcje access pointa i jest możliwość podpięcia kabla od routera, ale pomimo tego dalej mam max 98+ Mbits 

Podstawowe pytanie co to za dostawca i jak dokładnie pisze w umowie?

120Mb/s czy DO 120Mb/s

Przypuszczam, że Twoje poszukiwania są niczym nie uzasadnione.

A poza tym nie wierzę aby po Wi-fi było wydajniej niż po kablu

Mam drugi komputer stacjonarny w którym uzyskuje 118 mbit, więc jest to możliwe.  

 Z kolei na laptopie, po kablu i po wifi uzyskuje max 98 mbit.

To jest komputer stacjonarny? NIe łatwiej dodać kartę sieciową ‘kablową’?

hej,

 

W stacjonarnym mam kartę gigabit i Internet ma 120 mbit, chciałbym to samo uzyskać na wi-fi w laptopie

O widzisz, zaczynasz podawać ważne informacje. Po pierwsze - gdzie jest laptop (jak daleko od routera, czy są na drodze porządne ceglane/zbrojone ściany). Podaj model laptopa, albo chociaż jakie ma intefejsy.

Laptop to lenovo z510, Laptop jest w tym samym pokoju co router. 

 

Dobry laptop, może coś poradzimy. Karta obsługuje N, router też, może jakiś problem w konfiguracji. Jaki system operacyjny? Jak Windows (podaj jaki), pokaż najpierw:

netsh wlan show interfaces

 

system to Windows 10 

 

dobre.png

Jak widzisz, karta sieciowa “dogaduje” się w standardzie N, ale coś wolno (144Mbit). Pobierz inSSIDer 4 — Personal ( http://www.metageek.com/support/downloads// ). Zainstaluj, uruchom. Daj zrzut ekranu ze wszystkich sieci w okolicy, oraz przejdź w szczegóły dotyczące Twojego routera/połączenia. Może to tylko kwestia, że router jest w jakiejś szafce, albo anteny niedokręcone, lub wystarczy zmienić kanał, bo z sąsiadami siedzisz na tym samym kanale.

 

Router leży normalnie na biurku obok komputera.

fafa.jpg

Ten dasan ma bardzo słabe wifi i nic na to nie poradzisz, ten typ tak ma. Pomimo że ten router obsługuje prędkość do 300 Mb/s ale nie uzyskasz na nim więcej jak 98 Mb/s nawet jak posiadasz porządną kartę wifi sam go posiadam i miałem takie same problemy. W moim przypadku pomogło dokupienie swojego routera i prędkość jaką uzyskuje po wifi jest faktycznie taka sama jak mam w umowie czyli 250 Mb/s 

Jaki router możesz polecić? rozumiem, ze muszę podpiąć drugi router do portu lan dasana?

Ja posiadam Netgear R7000 ale to jest już wyższa półka cenowa. Dobrym rozwiązaniem będzie kupienie już routera który obsługuje standard ac no chyba że nie masz żadnych urządzeń obsługujących ten standard to jakikolwiek router xDSL powinien zadziałać i podłączasz go do portów LAN. Tylko musisz pamiętać że nowy router również musi mieć porty gigabaitowe inaczej prędkości będą takie same i musisz pamiętać aby wyłączyć wifi w Dasanie, ponieważ dwa routery będą się wzajemnie zakłócały.

Dobrze, dziekuje kupie i sprawdze

@Lubię programy możesz również zmienić ustawienia w routerze może również to pomóc.U nas na wiosce każdy korzysta z tych urządzeń i znajomy poprzestawiał u siebie 

Szerokość Kanału : 40Mhz Only
Kanał : recznie( auto nie pójdzie przy 40Mhz)
Moc 20
 Sprawdzane u kilku innych osób i download był nawet odrobinę  powyżej 100 Mb/s  dokładnie już nie pamiętam. na kilku instalacjach chłopaki jak testowali to leciało gdzieś koło tego.

próbowałem już tego i róznych innych ustawień też

Czyli pozostaje Ci wypożyczenie jakiegoś routera i sprawdzenie czy to się na pewno uda.