Światłowód - Brak sieci w komputerze, działający internet przez WIFI

Trzy dni temu miałem problemy z internetem -  chwilami działał, chwilami nie działał, zrywało połączenie. Problem występował przede wszystkim na komputerze. Mam światłowód i wcześniej nie było żadnych problemów. Wczoraj jednak komputer nie mógł w żaden sposób połączyć się z siecią. Dziś widnieje alert o braku Sieci i jakiegokolwiek połączenia, tak jakby nic nie było skonfigurowane - powinno przynajmniej pokazać nazwę sieci tak jak zawsze. Najważniejsze jest to, że internet z routera WIFI działa normalnie - łączę się telefonem /tabletem i mam internet, choć działa on dwa razy wolniej niż normalnie. Na PC wogole nie pokazuje ppołączenia sieciowego ani żadnej sieci. Próbowałam bawić się kablami, resetowac komputer kilka razy, odłączac router, odinstalowalem antywirusa,sprawdzałem sterowniki ale od karty sieciowej jest tylko sterownik "VPN’’. Nie mam wiedzy na ten temat więc nic więcej nie potrafię zrobić ani napisać dokładnie co i jak. Tak jak juz mówiłem tylko na komputerze mam problem -  WIFI działa normalnie. 4 dni temu nie było żadnych problemów i na komputerze też wszystko działało. Nie instalowałem żadnych śmieci, komputer mam ogarnięty. System Win10 Pro - niedawno były jakieś aktualizacje, może to ich wina? System oczywiście oryginalny ,  dawniej nie było problemów. Jutro zadzwonię do dostawcy spytać czy to nie ich wina ale skoro działa WIFI i jest internet to chyba nie mogli odłączyć mi sieci od komputera? 

3Zrób tak po kolei:

  1. Sprawdź czy diody na routerze od portu, do ktorego wpięty jest kabel oraz na karcie sieciowej się świecą;

  2. Zaloguj się do routera i sprawdź czy nie masz włączonej filtracji MAC adresów (szukaj w ustawieniach firewalla);

 

 

  1. Sprawdź polceniem ipconfig czy karta sieciowa dostaje adres IP;

  2. Jeśli w was wszystko jest ok, zresetuj stos tcp/ip poleceniem:

 

 

 

netsh int ip resetnetsh winsock reset
shutdown -r -t 0

Naciśnij Win+R, wpisz ncpa.cpl i daj printsceen na forum.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Dziękuję za odpowiedzi. Odpaliłem właśnie komputer i widzę że internet już działa - samo się naprawiło? Jego prędkość jednak jest niska w porównaniu do standardowej więc to chyba wina dostawcy. Dziwne są wyniki speeedtestu - http://www.speedtest.net/my-result/4733295906 , bo obecnie pobieram z prędkością max 1 MB/s a nie ponad 5, jak wskazuje wynik…