Światłowód/wywalanie z gry

Witam. Zwracam się do państwa z problem sieciowym. Problem wygląda tak, że odkąd zmieniłem dostawce internetu z neti na fiberlinka (Światłowód) borykam sie z problemem rozłącznia internetu podczas rozgrywki online na dosłownie 0,1 sekundy co skutkuje wyrzuceniem z gry (csgo,lol.fortnite.bf 5, GTA V. Łączę się z siecią za pośrednictwem kabla prosto od modemu światłowodowego Huawei HG8540M. Ma ktos pomysł jak rozwiązać problem? jakaś konfiguracja karty sieciowej? Proszę o pomoc, bardzo zależy mi na czasie

A gdzie Ci rozłącza? Między komputerem a routerem, czy routerem a światem?

podacza rozgrywaki w lola czy cs’a wywala internet na dosłownie sekunde i wywala mnie z gry. kabel mam prosto od modemu do kompa, ruter wskazuje wtedy ze jest internet ale na pc go nie ma na sekundę i wraca

Ciągle nic nie wiemy. Otwórz sobie dwa okna cmd i puść w jednym pinga do routera, w drugim gdzieś na zewnątrz. Wtedy dowiesz się gdzie leży problem o będzie można kombinować dalej.

tak to wyglądało jak mnie wywaliłoz gry.
Wtedy grałem w lol i w momencie gdy mnie wywaliło tak to wyglądało na cmd, a pingowałem strone wp.pl

Źrób to o co Cię prosiłem. Z tego nie wiadomo w którym momencie nastąpiło zerwanie połączenia.

A jak puścić ten ping do routera?

Ping adres_routera -t

1 polubienie

Napiszę Ci to bo @freshmeat nie zniży się do tak niskiego poziomu by wyjaśnić takie proste rzeczy. IP routera to brama domyślna po wpisaniu w CMD ipconfig /all. Tylko znajdź odpowiednią kartę sieciową i z niej weź adres bramy domyślnej. Następnie ten adres pingu.

Prawdopodobnie będzie to adres 192.168.1.1, ale najlepiej to sprawdzić. Jest to też ten sam adres który wpisujesz w przeglądarkę by połączyć się z panele admina routera/modemu.

tak tak wiem. Dziękuje za pomoc właśnie to robię. Czekam aż wyrzuci mi neta, porobię ss i wrzucę wam :stuck_out_tongue:

Proszę bardzo

No to masz problem z modemem. Jak masz go od dostawcy to zgłoś problem do niego, powinien Ci go wymienić na inny. Jeśli to jest Twoje urządzenie to reklamuj (rękojmia, a potem gwarancja).

Najpierw sprawdź jak wygląda sytuacja na innym komputerze. Najlepiej zrób tak jak na tym, na którym obserwujesz problemy; puść ping i sprawdź, czy gdy miewasz problemy w grze, również na innym PC pojawia się problem sieciowy.

1 polubienie

Dziwne, że na wcześniejszym internecie w Netii nie miałem tego problemu. Nawet specjalnie przełączałem się na internet z Netii i nie było tego problemu.

Nie warto obwiniać od razu dostawcy. Wadliwe modemy się zdarzają i nie da się tego uniknąć.

Ja nikogo nie obwiniam. Jedynie próbuje dowiedzieć się gdzie jest problem i jak go rozwiązać