Światłowód z linii energetycznej podłączenie i przyszły problem

Siemanso w popołudniową niedziele :).Mam pytanie,bo w tym roku gdzieś lokalny dostawca będzie kładł u mnie światłowód napowietrznie (czyt.po słupach energetycznych) i mam pytania w związku z tym.
1.Jak wygląda samo podłączenie światłowodu do domu typu wiercenie itp
2.Mam u siebie podłączony prąd na 2 koncu domu a pokój na innym końcu.Jeżeli dostawca podłączy światłowód z 2 końca to jak zorganizować przyłacz do laptopa po kablu ? tylko kabel,bo nie wyobrażam ściągania,wysyłania i grania przez wifi,bo u mnie w pokoju mam najsłabszy sygnał w związku prędkośc skacze a pingi wzrastają z góry dzięki
PS.od przyłącza obecnie neostrady tam też jest na 2 końcu do pokoju jest gdzieś 10m :slight_smile:

Ciągniesz kabel od routera do komputera.

Przyjadą fachowcy to się z nimi dogadasz jak i co jest wygodniej rozlokować. Nie powinni robić problemu

1 polubienie

Wątpie,że mamie sie spodoba kabel pod dywanem :confused: pomijając grubość którą będzie widać pod dywanem a światłowód wydaje mi się zbyt delikatny i ktoś przypadkiem nadepnie i po kablu

Większej głupoty to już chyba nie można wymyślić. Mama pomimo że ze względów estetycznych a nie technicznych będzie mieć 100% racji :stuck_out_tongue:

Grubość włókna światłowodowego jest niewiele większa od grubości ludzkiego włosa, tyle ze musi on być poprowadzony w osłonie która ma już sporo większą grubość.

Chociaz w sumie miałem 6 msc kabel pod dywanem i problemu nie było xd

Pod dywanem to miałeś zapewne zwykłą skrętkę a nie światlowód :stuck_out_tongue:

To sobie puść pod sufitem, na ścianie czy gdzie ci się żywnie podoba. A skrętka jest wystarczająco wytrzymała.

Dokładnie

A w czym problem? Bierzesz “Powerline” i masz ogarnięte. Przykładowo takie coś… Są przeróżne wersje, odmiany itp. więc coś zawsze sobie dobierzesz. Zasada działania jest taka sama… zamiast kładzenia okablowania, używa się instalacji elektrycznej istniejącej już w ścianach i nią śle sygnał sieci.

Nie chcesz po WiFi to musisz do komputera ze słupa pociągnąć światłowód a potem skrętka i tyle. Pozostaje kwestia lokalizacji routera. Skrętkę czy światłowód schowasz pod prawie każdą listwą rogową.

Podłogową :wink:

Jasne :stuck_out_tongue:

Czy ISP wejdzie ze światłowodem, czy z miedzią, jakoś kabel do wnetrza budynku doprowadzić musi, tak więc bez wiercenia się nie obejdzie.

To czy w ogóle do domu dojdzie światłowód zależy od dostawcy. Dostawca doprowadzi światło do GPONa, a domów może już wejść skrętką.

Dzisiejsze włókna światłowodowe są tak wzmocnione, że można spokojnie zawiązać pętelkę na przewodzie.