Świecąca dioda zasilania po wyłączeniu laptopa

Cześć, mam mały problem z laptopem Dell E6410. Mianowicie po wyłączeniu komputera dioda zasilania się nie wygasza. System świeżo co zainstalowany. Opcje szybkiego uruchamiania wyłączone w menu zasilania Windows, w BIOSie kontrola fastboot ustawiona na zarządza przez OS ( z resztą na żadnej z opcji diody się nie gaszą). Zna ktoś rozwiązanie problemu?

Eee…a to nie jest tak, że ta dioda się świeci, bo po prostu ciągle jest ładowana bateria? :wink: Jak wyjmiesz kabel i dioda się nie wygasi, to rzeczywiście jest coś nie tak.

Nie, nie w laptopie są dwie osobne diody od zasilania i ładowania. Dzieje się tak i na baterii i na zasilaniu. W internecie znalazłem informacje, że to właśnie przez szybkie uruchamianie komputer nie wyłącza diody, ale u mnie po wyłączeniu opcji w systemie jak i w BIOSie nic nie dało. Zaraz będę próbował instalować elementaryOS i zobaczymy jak tam będzie.

Moje Delle E6510 i E4310 zawsze wygaszają wszystkie diody. Ale Windowsa na nich nie używam.

Sprawdź sposób reakcji laptopa na użycie przycisku zasilania (podobnie jak i na zamknięcie klapy).

Po zainstalowaniu elementaryOS diody gasną bez problemu więc to Windows coś blokuje. Przycisk zasilania miałem ustawiony na zamknij system i diody się świeciły. Wracam do Win i będę kombinował dalej.

Chodzi o diodę na włączniku?

Świeci się non stop czy pulsuje?

Tak, świeci nonstop. Nie jest to hibernacja.

Wygląda to tak, jakby system jeszcze coś zamykał (otwarte pliki, usługi). Może daj mu trochę czasu?

Czekałem 20min i nic. Na początku myślałem, że Dell w ten sposób czeka aż procesor ostygnie bo wiatraki chodzą, ale nie.

e: Próbuję teraz zainstalować Win 7 jaki był fabrycznie na urządzeniu - zobaczymy co będzie.

Do wyłączenie wypróbuj komendę shutdown /p - powinno wyłączyć diodę - możesz z taką komendą zrobić plik bat i skrót do niego umieścić na pasku.

1 polubienie

Albo:

Shutdown /s /t 0

Opcjonalnie na stałe wyłączyć FastBoot.

Jestem po instalacji Win 7 i tam bez problemu laptop się całkowicie wyłącza. Tak więc problem leży w “10”. Wracam do dychy i próbuje dłubać.

e: Korzystając, nie chcąc zakładać nowego tematu czy do omawianego laptopa (Dell E6410) jest możliwość zmuszenia go do działania z ramem DDR3L. Mam w domu taka kostkę i laptop nie chce się zbootowac systemu. W BIOSie wszystko widzi. Po uruchomieniu jednak mu przeszkadza, że to niskonapięciowa pamięć. W biosie nie mam żadnych ustawić do napięć.

To wyżej nie ważne: doczytałem laptop obsługuje do 4gb na slot a ja mam 8gb w jednej kości.

Pozwolę sobie na zapis postu pod postem, ponieważ nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Na Linuxie, na Windows 7 laptop się normalnie wyłącza. Na Win 10 już nie. Wyłączyłem fastboot, hibernacje, plik stronnictwa bo myślałem że pomoże i nic. Ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły?

Jaką masz wersję Intel Management Engine Interface?

Menadżer urządzeń pokazuje 6.0.0.1179 z datą sterownika 17.09.2009. Zainstalowałem updater od Intela, ale nic nie znalazł.

e: Po wejściu przez bios ukazuje się wersja 6.1.0.0006

Może spróbuj odinstalować zupełnie? Ewentualnie odinstaluj też Intel Rapid Storage Technology Driver i zobacz czy pomogło. To takie strzały, ale z braku innych rozwiązań chyba nie zaszkodzi spróbować…

Problem w tym, że dostęp do Management Engine Interface mam tylko przez bios bo żadnych aplikacji do tego nie instalowałem ani Windows Update tez nie ściągał.

A przez menedżer urządzeń, węzeł “Urządzenia systemowe”? Stamtąd odczytywałeś wersję więc możesz też z tego poziomu odinstalować urządzenie / sterownik.

Niestety, wyłączenie w biosie, odinstalowanie / wyłączenie w menedżerze urządzeń nie pomogło.