Świecąca myszka

(Krzys92) #1

Hej!

Nie dawno zmieniłem kompa i mam problem z myszką.

Kiedy komputer jest włączony to myszka świeci, a kiedy komputer jest wyłączony ona nadal świeci! Moja płyta to Asus A8N-E.

PS. Mam też problem ze sterownikami do kabla USB od telefonu. Wcześniej miałem Athlona XP 2000+ i stery chodziły. Teraz mam Athlona 64 i sterowniki nie chcą działać. Po instalacji pokazuje że windows nie rozpoznał urządzenia.

(Laki000) #2

a masz na zasilaczu wyłącznik ? Jak tak to go wylącz i myszka zgaśnie :slight_smile:

(Krzys92) #3

tak wiem, tak teraz robie ale jest jakiś sposób by to naprawić??

(piotrekplay) #4

mysz USB ?

(Meason) #5

Tak. Wyjąć wtyczkę z kontaktu :lol: :stuck_out_tongue:

a teraz na serio: twoja płyta widocznie tak ma że nawet jak jest wyłaczona to trzyma napięcie w USB

(Krzys92) #6

Zapomniałem dodać. Moja mysz jest na PS-2 (standardowe)

(Pan Ziombl) #7

bardzo dziwny problem, coś z płytą

(Mdk198p) #8

bardzo normalne... płyta jest cały czas zasilana a myszka już tak ma...

wymień myszke po prostu... albo odłacz zasilanie... innej możliwości nie widze...

(enjoypoznan) #9

To że myszka świeci mimo że komp nie pracuje to zupełnie normalne. Polecam jedynie jakąś listwę przeciwprzepięciową z wyłącznikiem.

(PaPuX) #10

Wyłącz porty w biosie.

(Kamilek9865) #11

to jest normalne też tak miałem ( zmieniłem myszke na lepszą) ro normalne a jak ci przeszkadza to na zasilaczu powinien być guzik i go tak naciskasz żeby on z ''1''przeskoczył na ''0''

(Emilmlo) #12

Jak wyłączy port w biosie to myszka nie będzie działać.

(Krzys92) #13

dokładniej jakie?

Wiem, nie jestem takim głąbem :stuck_out_tongue:

(Angel1122) #14

Moja myszka ma podświetlaną rolkę, jednak po wyłączeniu kompa nie świeci ;]

(Tezarrus) #15

kup listwę przeciwprzepięciąwą i styknie. jeżeli masz podłączonego kompa cały czas kompa do sieci to cały czas podaje napięcie do płyty i stąd problem. PŁYTA OK ! Nic nie majstruj tylko kup przeciwprzepięciówkę.

(Krzys92) #16

dobra, a macie jakieś pomysły do mojego PS. ??

(Mycek6) #17

Nie pytaj się mnie jak. Ale wystarczy zmienić zworkę na płycie, poczytaj o tym w książeczce od płyty swojej.

Wiadomo kolegów sposoby także działają :stuck_out_tongue:

(enjoypoznan) #18

Zmienił sie procek i nagle stery nie działają?? :shock:

Złączono Posta : 27.04.2007 (Pią) 23:31

Z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości. Miałem tą płytę.

Co do myszki to komputer powinno się na noc wyłączac(najprościej poprzez listwę) wtedy nie ma takich problemów i jest parę innych korzyści ale nie będę się rozpisywał. :stuck_out_tongue:

(Krzys92) #19

no tak. zmieniłem cały komp tzn. płyte główną procek itd. a dysk formatowałem

(enjoypoznan) #20

A zainstalowałeś SP2? Stery od USB 2.0 są? Sterownik od chipsetu i reszty poinstalowane??

Złączono Posta : 27.04.2007 (Pią) 23:42

Popróbuj też z różnymi gniazdami USB.