Świecąca myszka

Hej!

Nie dawno zmieniłem kompa i mam problem z myszką.

Kiedy komputer jest włączony to myszka świeci, a kiedy komputer jest wyłączony ona nadal świeci! Moja płyta to Asus A8N-E.

PS. Mam też problem ze sterownikami do kabla USB od telefonu. Wcześniej miałem Athlona XP 2000+ i stery chodziły. Teraz mam Athlona 64 i sterowniki nie chcą działać. Po instalacji pokazuje że windows nie rozpoznał urządzenia.

a masz na zasilaczu wyłącznik ? Jak tak to go wylącz i myszka zgaśnie :slight_smile:

tak wiem, tak teraz robie ale jest jakiś sposób by to naprawić??

mysz USB ?

Tak. Wyjąć wtyczkę z kontaktu :lol: :stuck_out_tongue:

a teraz na serio: twoja płyta widocznie tak ma że nawet jak jest wyłaczona to trzyma napięcie w USB

Zapomniałem dodać. Moja mysz jest na PS-2 (standardowe)

bardzo dziwny problem, coś z płytą

bardzo normalne… płyta jest cały czas zasilana a myszka już tak ma…

wymień myszke po prostu… albo odłacz zasilanie… innej możliwości nie widze…

To że myszka świeci mimo że komp nie pracuje to zupełnie normalne. Polecam jedynie jakąś listwę przeciwprzepięciową z wyłącznikiem.

Wyłącz porty w biosie.

to jest normalne też tak miałem ( zmieniłem myszke na lepszą) ro normalne a jak ci przeszkadza to na zasilaczu powinien być guzik i go tak naciskasz żeby on z '‘1’'przeskoczył na ‘‘0’’

Jak wyłączy port w biosie to myszka nie będzie działać.

dokładniej jakie?

Wiem, nie jestem takim głąbem :stuck_out_tongue:

Moja myszka ma podświetlaną rolkę, jednak po wyłączeniu kompa nie świeci ;]

kup listwę przeciwprzepięciąwą i styknie. jeżeli masz podłączonego kompa cały czas kompa do sieci to cały czas podaje napięcie do płyty i stąd problem. PŁYTA OK ! Nic nie majstruj tylko kup przeciwprzepięciówkę.

dobra, a macie jakieś pomysły do mojego PS. ??

Nie pytaj się mnie jak. Ale wystarczy zmienić zworkę na płycie, poczytaj o tym w książeczce od płyty swojej.

Wiadomo kolegów sposoby także działają :stuck_out_tongue:

Zmienił sie procek i nagle stery nie działają?? :shock:

Złączono Posta : 27.04.2007 (Pią) 23:31

Z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości. Miałem tą płytę.

Co do myszki to komputer powinno się na noc wyłączac(najprościej poprzez listwę) wtedy nie ma takich problemów i jest parę innych korzyści ale nie będę się rozpisywał. :stuck_out_tongue:

no tak. zmieniłem cały komp tzn. płyte główną procek itd. a dysk formatowałem

A zainstalowałeś SP2? Stery od USB 2.0 są? Sterownik od chipsetu i reszty poinstalowane??

Złączono Posta : 27.04.2007 (Pią) 23:42

Popróbuj też z różnymi gniazdami USB.