Świecenie matrycy LCD przy krawędzi - usterka monitora?

Dziś włączyłem monitor (był wyłączony 13 dni) i jakoś zwróciło moją uwagę że matryca przy lewej krawędzi jest jakby jaśniejsza:

przepraszam z góry za słabą jakoś zdjęć, robione komórką, a lepiej to widać jak jest ciemno

Monitor to LGE2241. Dziś zanim go włączyłem to przetarłem go trochę mikrofibrą z kurzu i psiuknąłem na ekran sprężonym powietrzem, żeby ten kurz zwiało. Nie wiem, czy to normalne (może to widać krawędziowe podświetlenie, bo u góry i z prawej jest też jakby taka poświata, widoczna pod kątem, ale dużo słabsza. Czy to może być wina tego powietrza?

W sumie nie przeszkadza mi to bardzo, ale chciałbym wiedzieć, czy po prostu ten typ tak ma, czy mogę zacząć się martwić?

Usterka? - Nie

Jest to stan normalny.

Potwierdzam, to jest niestety stan normalny.

Ale dlaczego tak się dzieje? Przeszkadza to jakoś w normalnej pracy? Chcę kupić niedługo monitor LG IPS226V-PN i obawiam się, że takie “przebicie” będzie mi przeszkadzać czy wręcz utrudniać pracę na tym monitorze.

Ufff :slight_smile: to dobrze, że normalny stan

@ BOLO1990 , mój monitor ma matryce TN, może w IPSie tak juz nie będzie. Mi osobiście nie przeszkadza w pracy

Mam to samo na czarnym tle, zwykły monitor LCD, więc zjawisko normalne, widać tylko na czarnym tle, w normalnej pracy nie zauważalne.

To dobrze, ulżyło mi :slight_smile: