Świeciąca się cały czas kontrolka od dysku -czy to normalne?

(daris) #1

Czy jak kontrolka od dysku świeci się cały czas to to jest zjawisko normalne? Wcześniej wydaje mi się że kontrolka się nie świeciła kiedy dysk nie był używany, a teraz świeci się cały czas a gdy dysk zaczyna być "bardziej" używany (nawet go słychać chociaż to SATA) to wtedy kontrolka leciutko rozjaśnia się.

(Welder666) #2

mozliwe ze kabel od lampki hdd jest wpiety do plyty na odwrot

(daris) #3

Więc jednak to nienormalne? :smiley:

Wcześniej wydaje mi się że kontrolka nie świeciła kiedy dysk nie był używany.

Parę dni temu miałem nieproszonego gościa który podłączał swoją nagrywarkę dvd - może to on coś nagrzebał? (chodziaż wydaje mi się że tylko odlączył moją nagrywarkę cd i podpiął tymi samymi kablami swoją)

(Narv) #4

Jaki masz system? Ten w podpisie czy Windows XP/Vista? W przypadku tych drugich możliwe, że system indeksuje pliki na dysku aby później wyszukiwarka plików działała szybciej. Odhacz we właściwościach każdej partycji NTFS opcję “zezwalaj na indeksowanie plików w celu szybszego wyszukiwania”. Sprawdź czy pomogło. Jeżeli tak to możesz wyłączyć całkiem usługę indeksowania.

(daris) #5

Chociaż windows też siedzi na dysku i na nim jest tak samo.

Podejrzewam jednak że to ta osoba coś naknociła bo dopiero teraz sprawdzając czy moj komp może bootować z usb dowiedziałem się że moja nagrywarka jest niepodłączona :smiley: (nawet nie da się wysunąć płyty).

Może to coś ma z tym wspólnego?

(system) #6

Dioda sygnalizuję pracę dysku. To normalne.

(daris) #7

A właśnie że nie :wink:

Rozkręciłem obudowę, patrzę, wszystko dobrze podłączone. Odłączyłem nagrywarkę, podłączyłem z powrotem, podociskałem kable, odpalam kompa i nagrywarka działa. I automatycznie rozwiązał się problem ze świecącą się diodą od dysku :smiley: (pewnie coś kable od nagrywarki nie łączyły)

edit: No więc dzisiaj się prolem powtórzył - znów kontrolka od dysku się świeci i nie działa nagrywarka - co może być tego powodem? Kable coś nie łączą czy co?

(Narv) #8

Sprawdź raz jeszcze poprawność ustawienia zworek na urządzeniach podłączonych do tej taśmy, a także poprawność zamontowania samej taśmy. Wyjmij wtyczki Molex zasilające urządzenia na tej taśmie i sprawdź czy styki w środku się nie rozgięły - jeżeli tak, to dognij je tak aby ciasno trzymały.

Jeżeli nic z tego nie pomoże, to podłącz inną taśmę. Możliwe, że obecna taśma została uszkodzona podczas gdy twój nieproszony gość podłączał nagrywarkę DVD.

(Mateusz 931) #9

No jak dysk pracuje to jest normalne u mnie przy samym FF cały czas kontrolka się świeci.

(daris) #10

A ja jednak wiem że to jest nienormalne

Zworki chyba nie były ruszane

To może być przyczyną bo wtedy odłączyłem tą wtyczkę od zasilania od nagrywarki, popratrzyłem i podłączyłem z powrotem i po tym nagrywarka działała. A i zawsze ta wtyczka była odłączana gdy ktoś wpadał z dyskiem (moja nagrywarka była odłączana i tymi kablami podłączany był dysk). Trzeba będzie się temu przyjrzeć dokładniej :wink:

(Goodprogram) #11

A to dlatego ze to normalne. U mnie jest to samo, dysk pracuje cały czas więc kontrolka musi migac. Gdyby nie migała, dysk by nie pracował, czyli by nie działał OS :wink:

(system) #12

Też tak sądzę, u mnie gdy komputer jest uruchomiony dioda leciutko mruga, a gdy zacznę coś robić to mruganie ma większą częstotliwość.

(Mati90 3) #13

dyski pracują cały czas, tylko że jak coś robisz, np: odpalisz jakiś program to zaczyna mrugać, a jak juz robisz coś konkretnego np: nagrywasz płytę, czy kopiujesz dużo danych to wtedy się świeci

(Mandrasik17) #14

a może masz mało ramu

(system) #15

Nie widzę związku dotyczącego RAMu i mrugającej diody od dysku.

(daris) #16

Oj co wy tak dalej nie wiadomo co wymyślacie - wszystko było dobrze do pewnego momentu (podpiecia nagrywarki dvd). I było tak że jak “pobawiłem się” kablami od nagrywaki to po uruchomieniu kompa dioda się nie świeciła cały czas (tylko wtedy kiedy dysk coś robił) i nagrywarka (moja) wtedy działała. A teraz nie działa nagrywarka i dioda się cały czas świeci. Wiem że to coś ma ze sobą wspólnego :smiley:

(Xsonic) #17

Jesteście kompletnymi nooooooobami aż mnie coś bierze jak to czytam może z jedna konkretna odpowiedz o zworkach ludzie czytajcie ze zrozumieniem to nie zworki bo sprawdził albo taśma albo bios do zmiany.

Albo niech ramu dokupi ;p hehehehehe

(Goodprogram) #18

Tą “radą” pokazałes że sam jestes “nooooooobem”

(Xsonic) #19

sie zobaczy

(daris) #20

Przecież on tylko zacytował (trochę zmienił) wypowiedź usera maciek14

edit: Jednak potwierdza się to że coś nie łączy. Dzisaj znów kompa rozkręciłem i poruszałem kablami. Teraz dioda się nie świeci cały czas i nagrywarka działa.