Świeciąca się cały czas kontrolka od dysku -czy to normalne?

Czy jak kontrolka od dysku świeci się cały czas to to jest zjawisko normalne? Wcześniej wydaje mi się że kontrolka się nie świeciła kiedy dysk nie był używany, a teraz świeci się cały czas a gdy dysk zaczyna być “bardziej” używany (nawet go słychać chociaż to SATA) to wtedy kontrolka leciutko rozjaśnia się.

mozliwe ze kabel od lampki hdd jest wpiety do plyty na odwrot

Więc jednak to nienormalne? :smiley:

Wcześniej wydaje mi się że kontrolka nie świeciła kiedy dysk nie był używany.

Parę dni temu miałem nieproszonego gościa który podłączał swoją nagrywarkę dvd - może to on coś nagrzebał? (chodziaż wydaje mi się że tylko odlączył moją nagrywarkę cd i podpiął tymi samymi kablami swoją)

Jaki masz system? Ten w podpisie czy Windows XP/Vista? W przypadku tych drugich możliwe, że system indeksuje pliki na dysku aby później wyszukiwarka plików działała szybciej. Odhacz we właściwościach każdej partycji NTFS opcję “zezwalaj na indeksowanie plików w celu szybszego wyszukiwania”. Sprawdź czy pomogło. Jeżeli tak to możesz wyłączyć całkiem usługę indeksowania.

Chociaż windows też siedzi na dysku i na nim jest tak samo.

Podejrzewam jednak że to ta osoba coś naknociła bo dopiero teraz sprawdzając czy moj komp może bootować z usb dowiedziałem się że moja nagrywarka jest niepodłączona :smiley: (nawet nie da się wysunąć płyty).

Może to coś ma z tym wspólnego?

Dioda sygnalizuję pracę dysku. To normalne.

A właśnie że nie :wink:

Rozkręciłem obudowę, patrzę, wszystko dobrze podłączone. Odłączyłem nagrywarkę, podłączyłem z powrotem, podociskałem kable, odpalam kompa i nagrywarka działa. I automatycznie rozwiązał się problem ze świecącą się diodą od dysku :smiley: (pewnie coś kable od nagrywarki nie łączyły)

edit: No więc dzisiaj się prolem powtórzył - znów kontrolka od dysku się świeci i nie działa nagrywarka - co może być tego powodem? Kable coś nie łączą czy co?

Sprawdź raz jeszcze poprawność ustawienia zworek na urządzeniach podłączonych do tej taśmy, a także poprawność zamontowania samej taśmy. Wyjmij wtyczki Molex zasilające urządzenia na tej taśmie i sprawdź czy styki w środku się nie rozgięły - jeżeli tak, to dognij je tak aby ciasno trzymały.

Jeżeli nic z tego nie pomoże, to podłącz inną taśmę. Możliwe, że obecna taśma została uszkodzona podczas gdy twój nieproszony gość podłączał nagrywarkę DVD.

No jak dysk pracuje to jest normalne u mnie przy samym FF cały czas kontrolka się świeci.

A ja jednak wiem że to jest nienormalne

Zworki chyba nie były ruszane

To może być przyczyną bo wtedy odłączyłem tą wtyczkę od zasilania od nagrywarki, popratrzyłem i podłączyłem z powrotem i po tym nagrywarka działała. A i zawsze ta wtyczka była odłączana gdy ktoś wpadał z dyskiem (moja nagrywarka była odłączana i tymi kablami podłączany był dysk). Trzeba będzie się temu przyjrzeć dokładniej :wink:

A to dlatego ze to normalne. U mnie jest to samo, dysk pracuje cały czas więc kontrolka musi migac. Gdyby nie migała, dysk by nie pracował, czyli by nie działał OS :wink:

Też tak sądzę, u mnie gdy komputer jest uruchomiony dioda leciutko mruga, a gdy zacznę coś robić to mruganie ma większą częstotliwość.

dyski pracują cały czas, tylko że jak coś robisz, np: odpalisz jakiś program to zaczyna mrugać, a jak juz robisz coś konkretnego np: nagrywasz płytę, czy kopiujesz dużo danych to wtedy się świeci

a może masz mało ramu

Nie widzę związku dotyczącego RAMu i mrugającej diody od dysku.

Oj co wy tak dalej nie wiadomo co wymyślacie - wszystko było dobrze do pewnego momentu (podpiecia nagrywarki dvd). I było tak że jak “pobawiłem się” kablami od nagrywaki to po uruchomieniu kompa dioda się nie świeciła cały czas (tylko wtedy kiedy dysk coś robił) i nagrywarka (moja) wtedy działała. A teraz nie działa nagrywarka i dioda się cały czas świeci. Wiem że to coś ma ze sobą wspólnego :smiley:

Jesteście kompletnymi nooooooobami aż mnie coś bierze jak to czytam może z jedna konkretna odpowiedz o zworkach ludzie czytajcie ze zrozumieniem to nie zworki bo sprawdził albo taśma albo bios do zmiany.

Albo niech ramu dokupi ;p hehehehehe

Tą “radą” pokazałes że sam jestes “nooooooobem”

sie zobaczy

Przecież on tylko zacytował (trochę zmienił) wypowiedź usera maciek14

edit: Jednak potwierdza się to że coś nie łączy. Dzisaj znów kompa rozkręciłem i poruszałem kablami. Teraz dioda się nie świeci cały czas i nagrywarka działa.