Świeża kopia systemu - zwiechy, spowolnienia, problemy

Witam.

Wczoraj postanowiłem przeinstalować sobie system (Windows 7) bo zaczynał już mulić.

Sformatowałem dysk, podzieliłem na partycję, zainstalowałem.

Ściągnąłem aktualizacje i przystąpiłem do instalowania niezbędnych i przydatnych mi programów, które zawsze zwykłem instalować na nowo zainstalowany system.

Tak więc pobrałem:

Win rar, PhotoScape, Steam, JDownloader, Operę, Tweetera, Aqq, sterowniki od laptopa.

Dostaję już białej gorączki. Wszystko zamiast chodzić jak przysłowiowa żyleta, muli, zawiesza się itp.

System włącza się koszmarnie długo, przez długi czas mam czarny ekran, potem widzę tylko czysty pulpit na którym powoli pojawiają się ikonki.

Cóż mam w związku z tym począć? Instalować system od nowa? Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo od rana mam mięso fruwa na wszystkie strony.

Zainstalowałeś niezbędne sterowniki?

Uporządkowałeś autostart?

Zdefragmetnowałeś partycje?

Partycje zdefragmentowane.

Sterowniki zainstalowałem z płytki od lapka z tą różnicą że do grafiki ściągnąłem najnowsze.

W grudniu gdy kupiłem tego laptopa i instalowałem system to nie miałem takich cyrków.

Wklej zdjęcie z zakładki Health, z programu HDTune, niech ktoś oceni kondycję dysku twardego. Być może to on jest przyczyną problemów.

W zakładce “Health” nic nie mam, pusto.

Wrzucam screen z zakładki benchmark. Pomiar wykonany zaraz po starcie systemu.

http://img545.imageshack.us/img545/8316/k6o4.jpg

Wstaw screen’a (wszystkie parametry) z CrystalDiskInfo portable wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]).

http://img818.imageshack.us/img818/6980/pvao.jpg

Najgorsza bolączka to strasznie długo uruchamiający się system.

Mam wrażenie (może mylne), że coś sypnęło się po drugiej aktualizacji.

Pierwsze aktualizacje wyszukało mi ok 450mb. Pobrałem, zainstalowałem.

Potem znowu wyszukało jakiś pakiet, tym razem 250mb, strasznie długo się pobierało pomimo bardzo dobrej prędkości pobierania a instalacja trwała równie długo.

Dysk potężnie się zacina podczas pracy! Dlatego jest wolny w zapisie. Podaj jakim narzędziem defragmentowałeś partycje dysku? Ponadto w programie HD Tun e wykonaj jeszcze test z zakładki Error Scan (odznacz koniecznie Quick Scan!) i pokaż obrazek po tym teście. Test ten zajmie Ci sporo czasu.

Zacinanie się dysku może być spowodowane oprogramowaniem?

Defragmentowałem programem Auslogics DiskDefrag.

Zdefragmentowałem również dysk systemowy C gdzie po analizie przed defragmentacją ujrzałem potwornie dużo czerwonych kratek (pliki niepofragmentowane). Nawet przed przeinstalowaniem systemu tyle tego nie było.

Nawet po kilkukrotnej defragmentacji dużo tego jest.

Wklejam screena.

http://imageshack.us/a/img844/6279/u3kp.jpg

Przystępuje też do testu i niebawem wkleję rezultat.

Auslogics jest dobrym narzędziem, lecz dla partycji C wykonaj jeszcze Defrag ze strzałki obok , czyli wybierz Defragmentację z Optymalizacją , bo faktycznie mapa dysku wygląda fatalnie. Ale to już po tym teście Error w HD Tune.

Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić ( systemowy)

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów,zaznacz wszystko i kliknij przycisk Sprawdź.Dodatkowo zrób test pamięci programem Memtest86±Diagnostyka pamięci RAM

Trochę czasu to faktycznie zajęło ale oto jest.

Jak widać, nie ma żadnych uszkodzonych sektorów.

http://imageshack.us/a/img12/3249/huix.jpg

Cóż więc mam począć? :slight_smile:

__________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych wymiarów grafik wstawianych do postów.

Po defragmentacji z optymalizacją powinno być OK, przynajmniej jeśli chodzi o dysk. Innych wad tego dysku nie widzę.

PS. Nie wiem, czy nie było błędem zainstalowanie sterownika grafiki za strony producenta karty graficznej. Moim zdaniem, powinieneś dla laptopa zainstalować sterownik grafiki (VGA) ze strony firmowej laptopa, przed tym odinstalowując obecne.