Switch czy router?

Witam.

Mam takie problem, mianowicie mam stałe łącze a komputer znajduje się w pokoju, w którym dostałem ok. 5dodatkowych metrów skrętki, chcę go jednak przenieść do innego pokoju i potrzeba mi tego kabla więcej, więc pytanie czym go połączyć ? Routerem? czy może switchem? i jeszcze jedno, zza którego z tych urządzeń “nie widać” jeśli w domu chciałbym mieć np 2 komputery, albo urządzenia sieciowe, żeby były w sieci rozpoznawane jako 1 ?

Pozdrawiam i czekam na odp :wink:

Weź router. Zza niego widać jakbyś miał podłączony tylko jeden komputer.

Jakbyś miał wątpliwości, który wybrać… służę pomocą :slight_smile:

No właśnie o to chodzi, bo nie wiem czy nie będę np sporadycznie korzystać z laptopa w 2gim pokoju, a bez sensu płacić dodatkową kasę tylko za sam fakt posiadania… ;/

A jaki router byś polecił? w jakiejś przystępnej cenie :slight_smile:

Jeśli szukasz routera w przystępnej cenie, to proszę:

Jeśli kablówka to: WGR614EE

Jeśli Neostrada itp.: DG834GEE

Firmę polecam, używam pierwszego routera od roku i nie mam żadnych problemów, a chodzi 24/h 7 dni w tygodniu.

Pozdrawiam :wink:

No cena jest ok :wink:

tylko ja mam sieć LAN i stałe łącze, więc ten router od “kablówki” też sie nada czy niebardzo ?:slight_smile:

To będzie ok. Powtarzam, jeśli dostawcą nie jest Neostrada, Netia lub cokolwiek innego co leci po linii telefonicznej to będzie ok. Jakby coś to pisz, służę pomocą.

Pozdrawiam :wink:

Ok, to zakupie taki w najbliższych dniach, tylko chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć przez niego kompa do internetu? Tą RJ45 którą obecnie mam podłączoną do mojej karty sieciowej wpinam do routera, a router z 2 kompami łączę jakimi kablami? crossowanymi czy prostymi? i najpierw muszę podłączyć aktualnego kompa, żeby poza routerem był rozpoznawany właćnie ten adres MAC? jeśli coś źle znapisałem to proszę popraw :wink:

Po pierwsze wszystko jest tak proste w konfiguracji, że szok. Poprowadzi Cię przez nią specjalnie przygotowany przez firmę kreator dołączony na płycie. Ale w skrócie to wygląda tak: podpinasz po portu Internet kabel od internetu. Do pozostałych portów kable od komputerów, z tym że najpierw przeprowadź konfigurację na sucho, czyli po prostu nie podpinaj żadnych kabli o internetu tylko jeden kabel, od tej uprawnionej karty sieciowej. Jak kreator zakończy pracę to zostanie otworzone w przeglądarce okno z ustawieniami i tam musisz odnaleźć opcję MAC adres routera, ponieważ aby provider Cię nie zablokować routerowi musisz przypisać dokładnie ten sam MAC co ma uprawniona karta. Dopiero gdy to zrobisz podpinasz kabel od neta i kabel od 2 komputera.

Pozdrawiam :wink: aha kable oczywiście proste, żaden cross.

Okej, wielki dzięki za pomoc :slight_smile:

Nie ma za co :wink:

Pozdrawiam

a jaki router kupić do neostraday tylko żeby obsługiwał sieci przewodowe