Switch POE dla Ubiquiti

Poszukuję 8 portowego switcha z min. dwoma portami poe do zasilenia dwóch anten Ubiquiti UniFi Long Range (UAP-LR) oraz PowerBeam 25 dBi (PBE-M5-400).
Początkowo wybór padł na Unifi Switch US-8-60W, niestety wygląda na to, że w/w anteny nie wspierają standardu IEEE 802.3af.

Jest rozwiązanie w postaci Ubiquiti EdgeSwitch 10XP, ale cena powala. Zastanawiam się zatem czy D-Link DGS-1008P dałby radę zasilić te dwie anteny? Cena jest w miarę rozsądna.

1 polubienie

ES-10XP jest tylko 10€ droższy od US8-60, wiec nie widze gdzie masz problem. Chyba, ze z dostawcą. Ja bym napisał do supportu, podał dokładny symbol modelu i poprosił o poradę. Mi parę razy doradzili jeżeli chodzi o AC PRO. Zaleta Unifi jest ich oprogramowanie i kontroler. Nie pchałbym się w D-Linka i wolałbym wydać te 200 zł więcej.

1 polubienie

Switche Ubi to straszna bieda, nie polecam. Ja do PoE korzystam ze switchy Netgeara. Do pasywnego PoE są specjalne zasilacze od Ubi, które zapinasz przy AP.

1 polubienie

Właśnie mam mało miejsca w skrzynce i pasywne zasilacze PoE chcę wyeliminować. Tak czy siak muszę wymienić switche z FE na GE więc pomyślałem, że na jednym ogniu załatwię sprawę z zasilaniem anten.
Robal, czy switche Netgeara mają pasywne zasilanie? Czy może jest to już IEEE 802.3af?

1 polubienie

Zasilacze, o ktorych pisałem, umieszcza się przy unifi. Wszystko leci jedną skretką. Netgear zależy od switcha, GbE 28 ma af, 52 ma af i at.

1 polubienie