Switch z POE i agregacją łączy

Poszukuję do użytku domowego switcha do którego będą podłączone 2 komputery, 4 kamery zasilane z POE oraz serwer NAS Synology w któym chciałbym móc wykorzystać agregację łączy LACP. Czy możecie polecić jakiegoś np. 8 portowego switcha który spełni moje oczekiwania? Mogę na to przeznaczyć ok 800 zł ale im mniej tym lepiej. Jeśli jednak warto będzie dołożyć powiedzmy max 200 zł mogę zrewidować swój budżet.

CSS610-8G-2S+IN ma agregacje, z tym, że działa to jako równoważenie obciążenia LACP. innymi słowy pojedynczy klient (adres IP, MAC) będzie korzystał z jednego połączenia.

Prędzej CRS112-8P-4S-IN (do którego może trzeba jeszcze będzie dokupić zasilacz)
Netgear ma np. GS110TPv3.

Ale to nie jest do końca tak…
Małe switche mają limit mocy i nie pociągną wszystkiego. Więc musisz sobie wybrać kamery. Sprawdzić ile ciągną i czy switch z nimi wyrobi.

Kamera to najczęściej max 10W. Ten Netgear co podałeś ma budżet POE 55W więc na cztery kamery jest wystarczający. Problem jedynie z dostępnością. Do tego mikrotika CRS112-8P-4S-IN zasilacz 48POW i też spokojnie wszystko zasili.

W sumie to pewnie niepotrzebnie straszę. Co do Mikrotika, to jest nawet lepiej, bo ma zasilacz 28V 3.4A. Nie wiem, czemu wydawało mi się, że przeczytałem 48W.

Jaki masz model? Zrobienie bonda i włączenie adaptive load balancing w Synology nie wymaga obsługi agregacji przez switch. Wypróbuj sobie, zanim wydasz pieniądze.

Ale żeby zasilił kamery po POE musi to być napięcie 48-57V

Czyli jednak trzeba dokupić.