Syczący komp

(Josef Mistrzu) #1

No panie i panowie sprawa jest następująca otóż komp mi nie chce sie włańczać (sie znaczy włączy sie usłysze za chwile taki dziwny syk i sie wyłańcza a trwa to jakąś 1-2 sekundy). Czasami pomagało mi odłączenie myszki i klawiatury i wtedy komp sie włączył a czasami odłączyłem wszystkie urządzenia od kompa a on nic. Taka sytuacja ma miejsce już kilka dni codzienne przychodze do chaty chce włączyć kompa i dupa jego włączenie czasami zajmuje mi 15min. Np. dzisiaj gdy włączałem kompa odłączyłem wszystkie urządzenia razem z cd-romem i nagrywarką a komp na to odpowiadał tylko sykiem :-x Po chwili sie uruchomił ale nie wykrywał żadnego dysku, ani twardego ani stacji dyskietek, ani cd-romu czy nagrywarki. Więc znowu odłączyłem, podłączyłem i komp zaczął działać ale to mnie już dobija od kilku dni żeby w ten sposób włańczać kompa?? !!

(Andrzejk79) #2

Bardzo prawdopodobne ze to wina zasilacza.

Napisz jakiej marki jest to zasilacz. Bo 350 W to troche zamalo informacji.

(Josef Mistrzu) #3

wiec tak pisze na tym zasilaczu- O-TEC ADT-350. Dodam że już kiedyś spalił mi sie zasilacz dlatego mam co do niego podejrzenia bo chyba 350W to mało

(Andrzejk79) #4

Podaj jeszcze jaki masz config kompa.

ten zasilacz to bym zmienił :smiley: , najprawdopodobniej nigdy nie wyciaga 350W

(Josef Mistrzu) #5

Procek Duron 900Mhz(wońcu mój komp ma 4 lata) :smiley: 256 ramów

GF 2 200MX

40GB twardego

Cd-rom LG 52x ,Nagrywarka LG 52x32x52x cd, klawiatura, myszka heh :smiley:

(Andrzejk79) #6

Dobry zasilacz 350 W pociagnie taka konfiguracje bez problemu. Ale skoro z tym zasilaczem sam pieszesz ze miales problem to wlasciwie nad czym tu sie zastanawiac. pozycz od kogos zasilacz i zobacz czy komp sie wlacza.bedziesz wiedzial czy to kwestia zasilki.

(Josef Mistrzu) #7

No właśnie mam taki zamiar jutro to zrobić podmienić i sprawdzić ale zawsze warto zapytać :smiley: Jak dalej nie bedzie działało to bede pisał jutro :smiley: Na razie dzieki :slight_smile: Jeszcze jedno jak coś to jaki zasilacz proponujecie do takiego kompa??

(Andrzejk79) #8

Proponuje Tagan 380W, ktory jest sporo na wyrost ale posłuży Ci jak bedziesz chciał rozbudować kompa

Moze byc jeszcze Chieftec 360 W ale tylko z fabryki Sirteca. Coraz trudniej jest je dostac wiec trzeba sie pospieszyc

(JNJN) #9

A gdzie to syczy.

Porządna konserwacja kompa.

Może zasilacz.

Może płyta lub coś innego.

(lazikar) #10

Josef18 zmień tytuł. Inaczej zablokuje temat.

(Josef Mistrzu) #11

No właśnie żebym to wiedział to trwa ułamek sekundy i dochodzi z kompa ciężko zlokalizować.

(Focus89) #12

hmmm czy to nie jest za mocny zasilacz jak na twojego kompa ? Ja mam podobnego i mam 250W. Nie wiem, może większe napięcie nic nie szkodzi.