Syczący komp

No panie i panowie sprawa jest następująca otóż komp mi nie chce sie włańczać (sie znaczy włączy sie usłysze za chwile taki dziwny syk i sie wyłańcza a trwa to jakąś 1-2 sekundy). Czasami pomagało mi odłączenie myszki i klawiatury i wtedy komp sie włączył a czasami odłączyłem wszystkie urządzenia od kompa a on nic. Taka sytuacja ma miejsce już kilka dni codzienne przychodze do chaty chce włączyć kompa i dupa jego włączenie czasami zajmuje mi 15min. Np. dzisiaj gdy włączałem kompa odłączyłem wszystkie urządzenia razem z cd-romem i nagrywarką a komp na to odpowiadał tylko sykiem :-x Po chwili sie uruchomił ale nie wykrywał żadnego dysku, ani twardego ani stacji dyskietek, ani cd-romu czy nagrywarki. Więc znowu odłączyłem, podłączyłem i komp zaczął działać ale to mnie już dobija od kilku dni żeby w ten sposób włańczać kompa?? !!

Bardzo prawdopodobne ze to wina zasilacza.

Napisz jakiej marki jest to zasilacz. Bo 350 W to troche zamalo informacji.

wiec tak pisze na tym zasilaczu- O-TEC ADT-350. Dodam że już kiedyś spalił mi sie zasilacz dlatego mam co do niego podejrzenia bo chyba 350W to mało

Podaj jeszcze jaki masz config kompa.

ten zasilacz to bym zmienił :smiley: , najprawdopodobniej nigdy nie wyciaga 350W

Procek Duron 900Mhz(wońcu mój komp ma 4 lata) :smiley: 256 ramów

GF 2 200MX

40GB twardego

Cd-rom LG 52x ,Nagrywarka LG 52x32x52x cd, klawiatura, myszka heh :smiley:

Dobry zasilacz 350 W pociagnie taka konfiguracje bez problemu. Ale skoro z tym zasilaczem sam pieszesz ze miales problem to wlasciwie nad czym tu sie zastanawiac. pozycz od kogos zasilacz i zobacz czy komp sie wlacza.bedziesz wiedzial czy to kwestia zasilki.

No właśnie mam taki zamiar jutro to zrobić podmienić i sprawdzić ale zawsze warto zapytać :smiley: Jak dalej nie bedzie działało to bede pisał jutro :smiley: Na razie dzieki :slight_smile: Jeszcze jedno jak coś to jaki zasilacz proponujecie do takiego kompa??

Proponuje Tagan 380W, ktory jest sporo na wyrost ale posłuży Ci jak bedziesz chciał rozbudować kompa

Moze byc jeszcze Chieftec 360 W ale tylko z fabryki Sirteca. Coraz trudniej jest je dostac wiec trzeba sie pospieszyc

A gdzie to syczy.

Porządna konserwacja kompa.

Może zasilacz.

Może płyta lub coś innego.

Josef18 zmień tytuł. Inaczej zablokuje temat.

No właśnie żebym to wiedział to trwa ułamek sekundy i dochodzi z kompa ciężko zlokalizować.

hmmm czy to nie jest za mocny zasilacz jak na twojego kompa ? Ja mam podobnego i mam 250W. Nie wiem, może większe napięcie nic nie szkodzi.