Zależy Ci bardzo na jakości nagrywanej mowy? - powinieneś użyć (dobrego) mikrofonu dynamicznego (Shure etc.) + dobry osprzęt.
Studyjne mikrofony pojemnościowe to zupełnie inna liga niż pojemnościowe wkładki elektretowe (popularna i tania “kapsułka”).
Nie wiem jaką jakość oferuje mikrofon, który kupiłeś, ale możesz spróbować wpierw nagrań za pomocą “kapsułki”. Jest to najprostsza i najtańsza opcja a “kapsułkę” wlutują Ci w miejsce dynamicznej wkładki w każdym sklepie elektronicznym (jak ładnie poprosisz)
W Olsztynie powinieneś znaleźć przynajmniej 1 taki sklep.
“HF” to “Hands Free” -> mikrofon + słuchawka, te sygnowane pod komunikator są dobrze zbudowane, wygodniejsze i zapewniają wyraźny przekaz. Do nagrywania amatorskich audio booków etc. można ich z powodzeniem użyć.
Przedwzmacniacz mikrofonowy - wzmacnia niewielki sygnał z mikrofonu, jest niezbędny dla mikrofonu dynamicznego, który kupiłeś, pozwala na podanie sygnału wprost na wejście liniowe karty “Line in”, oferujące dużo lepszą jakość dźwięku niż monofoniczne wejście “Mic”.
Jeśli chcesz zbudować to pre samemu, zaprojektuję Ci układ oraz zaprojektuję do niego płytkę PCB, na której układ zostanie zmontowany. Płytkę jesteś w stanie wykonać sam w domu, posługując się drukarka laserową, arkuszem papieru kredowanego (znajdziesz go w każdym sklepie papierniczym), żelazkiem + kilka innych. Koszt - do 20PLN za całość, pozostanie Ci jeszcze sporo płytki, cyny i wytrawiacza do wykorzystania. Musisz dysponować lutownicą. Spójrz jak to się robi:
http://leon-instruments.blogspot.com/20 … -domu.html
Równie dobrze możesz kupić przedwzmacniacz jako układ do samodzielnego montażu, gdzie pozostaje Ci poprawne zlutowanie wszystkiego razem, oraz ekranowanie układu (metalowa obudowa połączona w jednym miejscu z masą układu).
Pre - np. taki (użyj Google): J-072.pdf, lub taki (użyj Google): AVT2017.pdf
Poszukaj w sklepie elektronicznym, być może znajdziesz tam coś gotowego, lub pomogą Ci przy montażu “gotowca”.
Nawet, gdy użyjesz przedwzmacniacza o ultra-wysokiej jakości (w oparciu o “MAT’y”, AD797, LT1028, SMM2017, lub nawet NE542), uzyskany efekt zależy od jakości samego mikrofonu.
Jeśli nie czujesz się na siłach, by w sposób poprawny zbudować pre samodzielnie czy nawet by samemu poskładać “gotowca” i poprawnie go zaekranować - znajdź kogoś, kto Ci to zrobi w Twojej okolicy, lub kup coś gotowego. Unikniesz “mnóstwa nerwów”