Syczenie w głośnikach / słuchawkach, oraz trzeszczenie mikro


(Battleloord) #1

Witam !

Tak jak w temacie, kiedy moja karta dzwiękowa 4 word jest w stanie IDLE czyli nic nie odtwarza, w głośnikach / słuchawkach pojawia się okropne syczenie. Natomiast sam mikrofon, cały czas trzeszczy kiedy włączę boost, (bez niego też trzeszczy ale słabiej ;p ) Ten problem jest okropny gdyż używam teamspeak'a, do rozmów, a poprzez trzeszczenie nikt nie może mnie zrozumieć. Dobra teraz trochę o głośnikach:

Syczenie nasila się gdy włączę jakiś program, grę cokolwiek ! Ustępuje kiedy karta zaczyna odtwarzać dzwięk, ALE jeśli ja sam chcę użyć mikrofonu podczas gry aby z kimś porozmiawiać ta osoba słyszy trzaski, i buczenie. Sama karta jest umieszczona w dolnym slocie PCI, a od najbliższego zapełnionego slotu dzieli ją ok 7 cm. Więc to raczej nie jest spowodowane bliskością innych podzespołów. Dodam też, że problem znika po podłączeniu słuchawek do karty zinegrowaniej. Oczywiście kiedy chcę używać karty 4 worlds, karta zinegrowana jest wyłączona w biosie. Syczenie i trzaski w mikro nasilają się kiedy zmienię liczbę kanałów z 2 na 4 lub na 6. Karta jest w 100% sprawna ponieważ u kolegi problem nie występuje.

Jako podsumowanie pozwoliłem sobię zrobić filmik który pokazuje co dokładnie się dzieje.

PS nie czepiajcie się literówki w filmiku. =)

http://www.youtube.com/watch?v=_6Ig5gCm ... e=youtu.be

-- Dodane 05.09.2012 (Śr) 18:35 --

Dobra doszedłem do tego że są to problemy z uziemieniem. Jest to dziwne bo gniazdo jest uziemione, do zera. Teraz nie wiem co zrobić, i mam pytanie czy zasilacz UPS albo taka oto listwa :

http://www.komputronik.pl/product/12874 ... us_3m.html

Dała by radę zlikwidować problem uziemienia ?

Mój aktualny zasilacz komputerowy ma 560W, więc muszę kupic UPS 560W lub więcej tak, czy do prostego uziemienia wystarczy 300W?