Sygate Personal Firewall Pro oraz avast!

Witam, mam taki problem. Mam te 2 programy jak w temacie- Sygate Personal Firewall Pro oraz avast!. Chcę, aby avast nie robił mi za firewalla tylko za anti-wira. Jest tak. Kiedy wyłącze ochronę rezydencką w avascie to wtedy dopiero działa coś Sygate i pokazuje mi czy tam zezwolić na jakies połączenie z netem. Kiedy jest włączony avast to nic !!

Przedstawiam 2 screeny: pierwszy zrobiłem, kiedy wyłączam klikając “zakończ”

Drugi zaś, zrobiony został juz po poprzedniej operacji. Jak widzicie pisze, że ani niemam ochrony przed wirusami ani niemam firewalla :evil:

15rw.th.jpg

23np.th.jpg

Co mam zrobić żeby avast! był anti-wirem i działał sobie spokojnie, a Sygate robił swoje i skutecznie blokował ataki ??

Witam,

Tylko pokazany przez Ciebie ekran jest od Centum zabezpieczeń XP,

a napis o wyłączonej zaporze mówi tylko o tym, że wbudowany w XP firewall jest wyłączony. :smiley:

Normalna sprawa, Sygate pewnie go wyłączył.

A jeśli w procesach masz Smc.exe , to wszystko gra.

Nic, sami sobie poradzą. :wink: Tylko bez paniki.

tylko ze powinien byc komunikat ,ze zapora jest wlaczona(sygate)

Musisz to ustawic tak,aby winda wykryla twjego sygate i tak samo masz zrobic w ostatnim oknie .Po konfigutacji musisz miec zapisy-wlaczone.

Ustaw to w oknie zalecane.

Niewiem jakoś sobie poradziłem. Najlepiej jak zrobie tak że zostawie tak jak jest i gitara :wink:

Witam,

Przecież ten tekst mówi tylko o tym,

że system nie jest chroniony przez systemowego firewalla.

Sygate jest zupełnie odrębnym programem,

który działa niezależnie od firewalla w systemie.

Aha…to chodzi o systemowego, rozumiem :slight_smile: Myślałem że chodzi o Sygate. A czy opłaca się włączac tego systemowego ?? Kiedy on jest wyłączony w trayu jest głupia ikonka zapory sytemu Windows …:frowning:

Jeśli masz aktywnego Sygate, najlepiej systemowego wyłącz. Możesz też wyłączyć/odinstalować Centrum Bezpieczeńśtwa programem XP-Anti-Spy.

Maybe link ?

http://www.gdynia.mm.pl/~warrior/downloads/prod20.htm

Dzięki. Mam go. A którą pozycję zaptaszyć (lub odptaszyć) żeby nie było tych głupich kominkatów ??

Żeby wyłączyć centrum bezpieczeństwa zaptasz właśnie to i kliknij Zastosuj. O to chodzi?

A teraz znalazłem. Przedtem szukałem ale przeoczyłem Centrum Bezpieczeństa. Przepraszam. Mój błąd.