Sygate Personal Firewall

Zainstalowałem na kompie Sygate Personal Firewall wersja 5.6. Po podłączeniu do internetu nie można załadować żadnej strony (komunikat: nie można wyświetlić strony). Po odinstalowaniu programu wszystko jest w porządku. Wie ktoś może, o co chodzi? Miałem wcześniej Kerio Personal Firewall w 30- dniowej wersji próbnej i wszystko było o.k. Mój system operacyjny to Win Xp Pro z dodatkiem SP2.

Byc może po prostu nie odblokowałeś dostępu przeglądarki do sieci? Zdaża się najlepszym. Podczas uruchamiania IE/FF/Opery powinno pokazać się okienko z prośbą o połączenie [alllow/dopuść itp].

Właśnie do tego służy firewall, żeby blokował aplikacjom dostęp do Internetu :mrgreen:

Musisz zezwolić aplikacjom na dostęp do neta i wtedy stronki zaczną się ładować :slight_smile: Otwórz konfigurację firewalla i dodaj te programy, które chcesz, aby miały dostęp do Internetu. Nie używałem co prawda nigdy Sygate Personal Firewall, ale większość tego typu programów przeważnie pyta, co ujawnia się stosownym komunikatem, czy zgadzasz się na dostęp danego programu do Internetu. Warto wtedy się choć chwilkę zastanowić, a nie klikać zawsze Yes albo Ok :stuck_out_tongue:

Przeglądarkę internetową (IE 6.0) mam odblokowaną, mimo to strony nie chcą się ładować. Co robić?

Zrob screena, zobaczymy czy masz odblokowaną :slight_smile: Musi być właczona funkcja “allow” :slight_smile: