Sygnał PC na TV - czym?

W jednym pokoju mam PC. W innym pokoju TV. Czy jest jakaś możliwość, jakieś urządzenie, które umożliwi mi np odpalenie na telewizorze pulpitu, ale z opcją obsługi PC (myszka, klawiatura) w pokoju, w którym jest TV? Tak, żeby nie trzeba było po prostu przenosić całego komputera?

Telewizor ma HDMI? Komputer (karta graficzna) ma HDMI? Kabel HDMI do obrazu, ew. bezprzewodowe HDMI, ale to już droższa zabawa (szukaj pod hasłem ‘HDMI sender’.
Myszka / klawiatura - przetestuj zwykłą bezprzewodową, ew. bluetooth (powinna mieć większy zasięg przez ściany).

Mam z 15 - 20 m kabla do położenia.

Jeśli ma hdmi jak najbardziej.
W nowych tV istnieje taka opcja jak Miracast co prawda martwy i niedopracowany patent ale często działą poprawnie.

Zrobi się drogo -są rozwiązania typu ‘HDMI over ethernet’, ale adaptor taki kosztuje ze 150-170zł. Kładziesz zwykły kabel ethernet (wygodniejsze, niż HDMI) i podpinasz po dwóch stronach adaptory.
A co dokładnie chcesz robić? Czemu w ten sposób chcesz podłączyć telewizor? Do czego będziesz używać? Może jakiś Chromecast Ci wystarczy?

Chodzi o grę…

Jeśli chodzi o granie to tylko kabel, wszystkie bezprzewodowe rozwiązania mają za duże opóźnienia (miracast czy chromecast).

To trochę daleko. Proponuję Ci tak jak napisał @bachus użyć kabla HDMI. Skróć odcinek maksymalnie jak się da. Niestety przy odległości 15m (dłuższego bym nawet nie kupował) potrzebować będziesz kabla wysokiej jakości. Ja kupiłem sobie kabel za 90 zł 15m i w filmach akcji pojawiało się jakby klatkowanie. Skróciłem odcinek do 10 m bo miałem taką możliwość i jest ok. Drugim kablem USB podłączyłem drugi zestaw klawiatura i mysz.

Czy koledzy rozumieją przeczytane? Sprytny XOR chce GRAĆ na komputerze znajdującym się w innym pomieszczeniu. A więc oprócz kabla HDMI potrzeba jakiejś transmisji urządzeń wejścia – wyjścia (mysz, klawiatura, pad ?). A może zdolny XOR potrafi pognać do jednego pomieszczenia, ruszyć myszą i wrócić przed TV szybciej od sygnału po HDMI? Tylko czy posiadając taki talent nie lepiej zarobić na drugi TV, roznosząc np. paczki?

A co to jest to całe Steam Link?

Jak już próbujesz być sarkastyczny (a wychodzi Ci to mega tandetnie i słabo śmiesznie) - przeczytaj mój pierwszy post, tam napisałem.

Na przyszłość odpowiadaj mniej bucowato i na temat.

Co do tego Steam Link to całkiem ciekawe rozwiązanie. 50 dolarów to nie jest jakoś dużo za to pudełeczko. Trzeba się jednak liczyć z opóźnieniami, ale jak nie jesteś pro graczem to nie powinno Ci to specjalnie przeszkadzać. Najważniejsze co jest do tego potrzebne to chyba dobry router który podoła przesyłowi obrazu po Wi-Fi w dobrej jakości w FHD - oczywiście można podpiąć to zwykłą skrętką jeżeli dodatkowy kabel Ci nie przeszkadza… Steam Link posiada porty USB więc nie ma problemu z dodatkowymi kontrolerami typu myszka i klawiatura. Minusem tego rozwiązania może być tylko to, że działa to tylko ze Steam

Rozumiem, że to działa tak, że mam wlączony PC, do niego podpięty Steam link? Czy na Steam można wgrać do biblioteki gry ze swojego komputera?

Bo to cham i prostak. A w dodatku nieobeznany w temacie, bo jak się okazuje jest chociażby taki Steam Link :slight_smile:

Do Steam jak najbardziej można podpiąć gry z komputera. Można dodać gry spoza Steam - jest odpowiednia od tego opcja, tam gdzie wpisujesz również klucze. Gry z innych platform też powinny działać po uprzednim odpaleniu odpowiedniego klienta - Origin, Uplay itp. Tak jak byś dodawał grę spoza Steam tylko z folderu np. Origina.

Rozumiem, że Steam Link jest takim urządzeniem pośredniczącym między PC a TV?

Tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda.

Ale to drogie w Polsce :confused: