Sygnalizacja zabezpieczonej sieci

Witam. Mam zabezpieczoną sieć WIFI hasłem ale pod Windows 7 w ogóle tego po ikonie nie widać (sam poziom zasięgu), w przeciwieństwie do XP gdzie była kłódka. Przy logowaniu do sieci pyta o hasło, a więc niby wie że jest zabezpieczona tylko czemu tego nie sygnalizuje?

Poszukaj w ustawieniach traya,może jest ukryty.

Bo tak jest w Windows 7.

Sieć niezabezpieczona ma ikonkę tarczy z wykrzyknikiem a zabezpieczona nie ma żadnych ikon

112fn2t.jpg

Musi to być błąd ze strony windowsa, gdyż to czy sieć jest zabezpieczona czy nie zależy tylko od routera lub access pointa, skontaktuj się z MS może coś na ten temat powiedzą.

Windows 7 wykrywa sieci WiFi podobnie jak XP. Różni się tylko ikonka sygnalizująca zabezpieczenia (lub ich brak) sieci. Wykrzyknik w przypadku sieci niezabezpieczonych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, w prosty sposób pozwala się dowiedzieć, która sieć jest bez zabezpieczeń przy dużej ilości dostępnych aktualnie sieci. Po drugie, w sieciach niezabezpieczonych dane są przesyłane pomiędzy komputerem a routerem czystym tekstem. W tej sytuacji jeśli hasło nie jest szyfrowane (np. w trakcie logowania do poczty), albo rozmowa na Gadu-Gadu nie jest szyfrowana, ktokolwiek podłączony do tej samej sieci może uruchomić sniffer (słuchacz pakietów) i podglądać ruch (hasła, rozmowy itd.).