Sygnaturka - limity

Witam,

zauważyłem, że ostatnio podniesiono rozmiar avatara o 50px każdej krawędzi, co daje łącznie 140x140. Tak się zastanawiam, dlaczego nie zmieni się ograniczeń dotyczących podpisu - każdy ma łącze na tyle szybkie, aby pobrać obrazki ważące 30kb, 50kb (co to jest dzisiaj :wink: ), monitory również pracują na dużych rozdzielczościach, gdzie 250x50 jest niczym i można by ten limit zwiększyć (do rozsądnych rozmiarów, np. coś w granicach 400px) oraz większyć nieco wagę do 30kb. Jakieś wady? Raczej nie, a zawsze więcej miejsca :wink:

Pewnie chodzi o to żeby użytkownicy nie robili “choinek” i np. żeby ich sygnatura nie zabierała więcej miejsca niż treść wypowiedzi - choć w moim poście i trak to się zbytnio nie uda.

Jak ktoś chce to i tak może zrobić choinki i wszystko - a wypowiedź często i tak zajmuje mniej miejsca niż obszerna sygnaturka :stuck_out_tongue:

Nie wiem jak inni ale ja nie wchodzę na forum żeby sobie pooglądać obrazki :?

Szersze tak, wyższe nie :slight_smile:

Dlaczego ?

Ponieważ łącze to limit wielkości, a nie rozmiaru. Co z tego, że ktoś pobierze ten obrazek nie widząc różnicy z mniej ważącym, skoro będzie to nieestetycznie wyglądać.

Ogólnie wyglądało by to tak:

siatka.png

Wyobraź sobie, że masz taką ogromną grafikę pod każdym postem. Ew jej część, masz wszystko co 50px :slight_smile: Jest to wielce nie praktyczne, pomijając fakt choinek.

Ja mam rozdzielczość 1600x900, pewnie ty również masz taką, albo i większą i rzeczywiście te userbary / grafiki zajmują mało miejsca. Ale postaw się na miejscu usera z rozdzielczością 1024x768 wtedy ten obrazek zajmuje ci pół ekranu :slight_smile: Tak samo poprzednia kwestia. Mimo, że ten post jest średniej wielkości obszerny, masz obrazek zajmujący więcej niż sama treść :slight_smile:

400x100 nie jest jeszcze takie duże, 400x150 jest trochę większe ale bez tragedii.

Osobiście pracuję na dwóch rozdziałkach : 1920x1080 oraz 1280x800 (na laptopie) i na tej drugiej na innych forach gdzie można z podpisem szaleć nie zawadza mi to. A niektóre, dobrze zrobione obrazki cieszą oko.

Warto zauważyć, że niektórzy korzystają czasem z czegoś takiego jak netbooki. Tam, nawet w przypadku najnowszych modeli, rozdzielczość też jest niezbyt wielka.

Albo co lepsze telefony komórkowe.

Do przeglądania na telefonie prawie każda strona WWW jest za duża. W związku z tym przeglądarki mobilne zawierają funkcje ułatwiające przeglądanie takich stron na telefonach. A więc za szeroka sygnatura tam nie będzie problemem.

Jeśli mowa o Operze Mini to da radę jeśli ustawi się średnią lub słabą jakość obrazu. Przy wysokiej jakości oraz innych przeglądarkach zdjęcie nie jest skalowane.

Na telefonie o wysokości (szerokości) 400px obraz mocno skompresowany zostaje przycięty o około połowę.