Symbian czy Windows Mobile?

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, czym się różnią te dwa systemy operacyjne na smartphony i który jest lepszy ?

a nie lepiej poczekac na Androida od Google???

P.S z tych systemow,ja bym wolal Symbiana

i jak wynika ztej strony :

http://code.google.com/android/

Google Android bedzie darmowy:)

:wink: :wink: :wink: ja wole symbiana

Również polecam symbiana. O ile na ppc windows mobile to dobry system, to już na smartphonie w użytkowaniu bardziej przyjazny jest symbian.

Windows mobile , bardziej konfigurowalny , możliwość aktualizacji do nowszych wersji , więcej oprogramowania ,

A czym się różnią ?

Nie róznią się istotnie , podobny wygląd , okna, i sposób obsługiwania , dla mnie różnią się tylko sopsobem instalacji programów , windows -pliki exe a symbian sis albo cab.

A jakie są ceny [chociaż wiem, że są wgrane przy kupnie phona] ?

na symbiana znajdziesz więcej aplikacji… a WM? jest sporo wersji… dotykowe i nie dotykowe (na te 2gie jest dużo mniej aplikacji niż na dotykowe…)

ale symbian IMO jest lepszy… windows ma exe i cab a symbian ma sis i czasami exe…

Zdecydowanie polecam Ci Windows Mobile. WM jest łatwiejszy w konfiguracji, programy są bardziej rozbudowane i dają więcej możliwościniż na Sybiana. Mając telefon z WM czuje się jakby miało się przy sobie laptopa. Według mnie WM jest systemem jutra. Sam mam telefon z WM i jestem bardzo zadowolon

taaa… windows mobile jakby się nazywał inaczej niż linux albo windows byłby do bani… windows nie jest super no ale jak już musisz mieć dotykowy ekran no to tylko to (uiq odpada…)

na WM nie jest za wiele aplikacji…

windows mobile jest bardziej funkcjonalnym systemem jak symbian i wcale nie ma mniej programów niż na symbiany wszystkie do kupy wźięte , a choćby dlatego jest bardziej funkcjonalny gdyż jeżeli np program jest przeznaczony na windows mobile to nie ma różnicy czy to będzie WM5 , WM6 ,CE czy nawet starsze windowsy mobilne , a symbian co wersja to inna instalka programu poprostu nie ma kontabilności danego programu ze wszystkimi wersjami symbiana , pozatym symbian nie jest systemem do aktualizacji w przeciwenstwie do większosci urządzen z windows mobile , kupując urządzenie na symbinie do konca jego żywotności pozostajemy z taką samą wersją bez możliwości aktualizacji.

podobno takie upgrade-owanie z WM 5 na 6 jest nielegalne…

jest legalne, jesli producent oficjalnie udostepni aktualizacje (wiekszosc producentow takie udostepnia). Sam czekalem na androida, jednak nie wiadomo kiedy dokladnie go wypuszcza, ile beda kosztowaly telefony i na poczatku bedzie malo softu, wiec zdecydowalem sie na telefon z windows mobile.

ps

nie mam polskich znakow, bo wlasnie pisze z komorki.

Po prostu:

Symbian to bardziej telefon niż PDA

Windows Mobile to bardziej PDA niż telefon

Symbian > dla młodzieży , do rozrywki

WM > dla biznesmanów , do pracy

większość E-series jest bardziej biznesowa niż WM… a do WM jest masa gierek więc nie wiem czy on jest biznesowy… oba są uniwersalne, zależy w jakim fonie…

symbian jest nawet fajny mój tata ma na e65 i jest super