Symbian vs Windows Mobile

(Alden Jone) #1

Który z tych systemów jest lepszy do komórek?

(Pawbrotm) #2

Jak dla mnie WM jest nie do pobicia w palmofonach z dotykowym ekranem (przynajmniej do czasu upowszechnienia się Google Androida), natomiast wersja smartfonowa jest nieco słabsza- tutaj Symbian może mieć nawet lekką przewagę, ale i tak wolę WM- nie lubię Symbiana.

(klopas) #3

WM ma to do siebie że można go upgrade-ować do nowszej wersji a symbiana nawet nie tkniesz :stuck_out_tongue:

na fonach z WM często jest słaba jakość dźwięku bo niektóre symbiany mają chipy do muzyki (N91 a z nowszych to N81, N96, N85)

jeśli chodzi o niedotykowe WM to symbian wygrywa... ale jeśli chodzi o WM z dotykiem to WM wygrywa :slight_smile:

(Monczkin) #4

Ciekawe. Jak wytłumaczysz fakt, że parę dni temu zrobiłem w aktualizację systemu Symbian?

(klopas) #5

zaaktualizowałeś SOFT ! :wink: symbiana nie zmienisz za nic... jak masz symbiana 9.1 to nie wsadzisz mu 9.2 albo 9.3 :wink:

(Monczkin) #6

klopas , masz rację, zwracam honor. Sprawdziłem w telefonie i faktycznie jest ta wersja co była. Byłem przekonany, że oprócz softu aktualizowany jest system. Człowiek co raz dowiaduje się nowych rzeczy. Dzięki za wyprowadzenie z błędu, wszak to mój pierwszy telefon z symbianem :slight_smile:

(MarS) #7

Gwoli ścisłości. W komórkach nie może być Windows Mobile tylko ewentualnie Symbian. Ten pierwszy występuje natomiast w Palmofonach, czyli połączenie PDA z modułem GSM

Oczywiście bardziej uniwersalny jest Windows Mobile

Mylisz się. Nie zawsze jest to możliwe. Wszystko zależy od producenta czy wypuści nową wersję WM do swoich produktów

(system) #8

Na chwilę obecną jestem za WM 6.1. Jak się pojawią na rynku dotykowe Nokie z nowym Symbianem, to może zmienię zdanie :slight_smile: Wszystko wyjdzie w praniu.

(Pawbrotm) #9

A tam. Mam Toshibę G500, do której ostatnim systemem jest WM 5, a mam 6.1 (to dzięki społeczności użytkowników telefonu)- nie zawsze producent ma ostanie słowo.

(MarS) #10

No i co z tego? Do MIO P550 też istnieje alternatywne rozwiązanie aktualizacji WM 5 do WM 6 stworzone przez społeczność a sporo ludzi narzeka na takie uaktualnienie. Wolę mieć oficjalne wsparcie producenta niż eksperymentowanie ze sprzętem na zasadzie "może się uda a może nie"

(klopas) #11

jak ja bym wybierał to bym wybrał WM bo go kiedyś używałem a symbiany? mama ma E65, tata ma N91, brat ma 6600, ja miałem 3650 i n-gage cls więc symbian troszkę mi się "przejadł" :slight_smile: