Symbian vs Windows Mobile

Który z tych systemów jest lepszy do komórek?

Jak dla mnie WM jest nie do pobicia w palmofonach z dotykowym ekranem (przynajmniej do czasu upowszechnienia się Google Androida), natomiast wersja smartfonowa jest nieco słabsza- tutaj Symbian może mieć nawet lekką przewagę, ale i tak wolę WM- nie lubię Symbiana.

WM ma to do siebie że można go upgrade-ować do nowszej wersji a symbiana nawet nie tkniesz :stuck_out_tongue:

na fonach z WM często jest słaba jakość dźwięku bo niektóre symbiany mają chipy do muzyki (N91 a z nowszych to N81, N96, N85)

jeśli chodzi o niedotykowe WM to symbian wygrywa… ale jeśli chodzi o WM z dotykiem to WM wygrywa :slight_smile:

Ciekawe. Jak wytłumaczysz fakt, że parę dni temu zrobiłem w aktualizację systemu Symbian?

zaaktualizowałeś SOFT ! :wink: symbiana nie zmienisz za nic… jak masz symbiana 9.1 to nie wsadzisz mu 9.2 albo 9.3 :wink:

klopas , masz rację, zwracam honor. Sprawdziłem w telefonie i faktycznie jest ta wersja co była. Byłem przekonany, że oprócz softu aktualizowany jest system. Człowiek co raz dowiaduje się nowych rzeczy. Dzięki za wyprowadzenie z błędu, wszak to mój pierwszy telefon z symbianem :slight_smile:

Gwoli ścisłości. W komórkach nie może być Windows Mobile tylko ewentualnie Symbian. Ten pierwszy występuje natomiast w Palmofonach, czyli połączenie PDA z modułem GSM

Oczywiście bardziej uniwersalny jest Windows Mobile

Mylisz się. Nie zawsze jest to możliwe. Wszystko zależy od producenta czy wypuści nową wersję WM do swoich produktów

Na chwilę obecną jestem za WM 6.1. Jak się pojawią na rynku dotykowe Nokie z nowym Symbianem, to może zmienię zdanie :slight_smile: Wszystko wyjdzie w praniu.

A tam. Mam Toshibę G500, do której ostatnim systemem jest WM 5, a mam 6.1 (to dzięki społeczności użytkowników telefonu)- nie zawsze producent ma ostanie słowo.

No i co z tego? Do MIO P550 też istnieje alternatywne rozwiązanie aktualizacji WM 5 do WM 6 stworzone przez społeczność a sporo ludzi narzeka na takie uaktualnienie. Wolę mieć oficjalne wsparcie producenta niż eksperymentowanie ze sprzętem na zasadzie “może się uda a może nie”

jak ja bym wybierał to bym wybrał WM bo go kiedyś używałem a symbiany? mama ma E65, tata ma N91, brat ma 6600, ja miałem 3650 i n-gage cls więc symbian troszkę mi się “przejadł” :slight_smile: