Symbian vs Windows Mobile

Osobiście polecę Symbiana- gdyż sam używam :slight_smile: Stabilny, szybki, wbrew bardzo wielu opiniom. Nie dotyczy to jednak symbiana^3, który jak na razie jest w powijakach…

Jednak ogólnie, nowsze komórki oparte na symbianie s60v3, jak najbardziej mogę polecić :slight_smile:

Ja jednak odbije od tego co tu oferujesz.

osobiście polecam Android.

  1. Nie “jaki”, a “który”

  2. Zależy pod jakim kątem patrzeć. Np od strony developerskiej powiem, że łatwiej pisze się programy pod Windows Mobile, a od strony użytkowej, to bardziej odpowiada mi Symbian.

te systemy to już przeżytek, Tak samo jak PaPuX polecam Androida. Miałem okazje korzystać ze wszystkich tych systemów. Windows Mobile się sypie, Symbiam jest… dobry, ale Nokia kończy wsparcie dla niego. Android z tych 3 jest najlepszy.

Haha… dobre. Uśmiałem się. Kończy wsparcie? Chyba masz nie aktualne informacje… Wsparcie dla symbiana będzie nadal. Tak samo jak i nowe wersje.

Android? Może i ok, ale też jakoś nie oszałamia… Poza tym autor tematu pyta się który z dwóch systemów jest lepszy, a wy mówicie o 3… Odpowiadajcie na temat.

Na temat…żaden

Najlepszym systemem obecnie jest Android na którego przesiada się większość producentów.

@orix

Ile ludzi, tyle opinii dostaniesz, taka prawda 8)

Jedyne rozwiązanie- potestować każdy z systemów, pobawić się nim. Np. w markecie (Media Markt chociażby). I wtedy sam odpowiesz na pytanie :slight_smile:

moim zdaniem symbian to już staroć wolny i mułowaty choć powstają nowe odmiany ale ciągle to samo z lekkim kosmetykiem jak już to windows , android no i bada

Z dwóch systemów, o które się pytasz to zdecydowanie symbian, windows mobile dla mnie się nie sprawdzil w powiązaniu z telefonem.

Moim zdaniem do PDA to windows mobile…Na typowych PDA sprawuje się znakomicie. ale jeżeli wykorzystujesz telefon głównie do dzwonienia i od czasu do czasu lubisz zagrać sobie w jakąś ciekawą gierkę to zdecydowanie Symbian…

Nie wiem skąd masz takie informacje. Nokia nie rezygnuje z symbiana. Wrecz przeciwnie…http://www.symbianos.pl/artykuly/rozne/ … -symbianem Co do Windows Mobile to ja od wersji 6.1 nie miałem żadnej zawiechy…Poprostu te systemy trzeba umieć obsługiwać a nie ładować tysiące niepotrzebnych aplikacji, mp3 i zdjęć…Windows Mobile to nie system multimedialny…Poprostu jest stworzony bardziej pod korporacje…A symbian jest robiony właśnie typowo pod komórki…Bo to tabletów nokia już pakuje Maemo…