Symbole/oznaczenia w Canon a560

Witam

Ojciec załatwił sobie aparat cyfrowy Canon a560 i prosił mnie żebym poszukał w necie co dane symbole oznaczają. (są to pewne symbole które pojawiaja sie po włączeniu aparatu…)

Acha, dodam jeszcze że na fotografowaniu nie znam się także piszę z pytaniem na tym forum… szukalem a raczej “próbowałem” szukac na google ale cholernie ciężko jest mi znaleźć to…

Dobra przechodzę do sedna sprawy. Wymienię kilka symboli których znaczenia nie znam a mam nadzieje ze ktos wytlumaczy mi ich znaczenie.

  1. W prawym górnym rogu wyświetlacza jest umieszczony biały kwadracik z pustym wnętrzem … tzn tylko obwódka kwadratu jest biala…

  2. W tym samym miejscu, obok jest miniaturka przedstawiająca aparat razem z mała strzałką skierowaną w góre …

  3. chyba symbolu “L” dokładnie nie bede opisywal :]

  4. Kolejny i ostatni symbol to literka “S” na małej bialej powierzchni w kształcie ćwiartki koła :]

Ale zamotałem … dobra mam nadzieje ze ktos zrozumial co chcialem przekazac :]

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

ja mam inny model ale oznaczenia pewnie uniwersalne:

1 migawka - pojedyńcza

2 tryb robienia zdjęć

3 ustawiona max rozdzielczość

4 najmniejsza kompresja zdjęcia

wszystko można zmienić przyciskiem z napisem: set

jeżeli w prawym górnym rogu, to przynajmniej w a700 nie znajduje się tam informacja o stanie migawki, ale może w innych modelach (z kilku powershotów jeszcze korzystałem i nie pamiętam by było to umieszczone w tym miejscu) i właściwie nie wiem co by to mogło być, bo w tym miejscu znajduje się u mnie tylko tryb fotografowania, czujnik położenia aparatu i informacje o lampie błyskowej

Natomiast co do pkt. 2, nie jest to tryb robienia zdjęć, a czujnik położenia aparatu, obróć aparat, a zobaczysz, że ikona się zmieni

witam ponownie. Już nie chciałem pisać nowego topicu więc odświerze ten…

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pokazuje mi się ikonka “możliwości poruszenia aparatem” gdy zrobię duże przybliżenie w trybie AUTO ?

zauważyłem że gdy mam aktywną opcję “Ustawienia ręczne” to ta ikonka miga mi cały czas - no i czy jest to spowodowane ustawieniami aparatu czy juz fabrycznymi ustawieniami ? Chodzi mi o to że nie mam zwracać na to uwagi bo juz tak aparat jest fabrycznie ustawiony czy w skutek moich ustawien pojawia sie ten problem ?

Na ręcznych ustawieniach nastawiasz najprawdopodobniej zbyt duży czas naświetlania. Odnośnie zoomu, uznaje się, że zdjęcie może być poruszone gdy czas naświetlania =1/(1,5*ogniskowa) dlatego zoom (wydłużenie ogniskowej) w pewnym momencie mogą ułatwić powstawanie poruszeń na zdjęciach.

potrzebuje programu do aparatu canon a560. najlepiej po polsku

ze strony canona można ściągnąć wszystkie dostępne programy, jednak o j. polskim możesz zapomnieć :frowning: