Symfonia c++ do kupienia na Allegro

Hi.

Na portalu internetowym Allegro znalazłem wiele ofert książki ‘‘symfonia c++’’ ale nie wiem którą wybrać 2 tomową, 3 tomową?

chciałbym książkę dla początkujących ale nie miałem jeszcze styczności z żadnym językiem programistycznym… Usłyszałem gdzieś o Symfonia C++ Standard czy ona dla początkujących jest lepsza? czekam na odpowiedzi którą książkę mam wybrać a może coś z innego portalu?

Jesli dobrze pamietam to dwutomowa była Pasja C++. Ty na początek potrzebujesz Symfonii, Pasję kupisz sobie jak już podłapiesz o co w tym wszystkim biega :slight_smile:

Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z żadnym językiem “programistycznym” :wink: możesz na początek spróbować Pascala. Mnie jakoś łatwiej było załapać, C na początku trochę zniechęca,trudniej dopatrzyć się gdzie leży najczęściej trywialny błąd ( a jak już zaczniesz mieszać C z C ++ i za diabła nie będziesz wiedział dlaczego Twój program wykonuje się jakby po pijaku to zrezygnowanie gotowe ). Ale znam wielu takich którzy od razu startowali z C i było ok. Wybór należy do Ciebie:) Powodzenia!

zobacz sobie rok wydania ksiazki. bo 3 tomowa symfonia to jest chyba stare wydanie i stary standard. mozesz sobie poszukac np zestawu symfonia + pasja i bedzie troche taniej. ja mam 2 tomowa nowa symfonie

Symfonia C++ 3 tomowa, to starsza wersja. 2-tomowa to wersja nowsza(Standard). Jeśli chcesz kupować to tylko Symfonię C++ Standard, nie tą starszą.

Gdzie kupić? Ja kupiłem bodaj na merlin.pl, ale wiem, że przepłaciłem. Zwróć się do pana Grębosza, myślę, że jak znajdzie chwilkę czasu to Ci wyśle po niskiej cenie(ja od niego Pasję miałem około 2x taniej niż w sklepie).

Nie patrzcie na liczbę tomów, tylko tytuł i ewentualnie rok wydania. Ja np. mam w domu jednotomową Symfonię Standard.

Widzę teraz, że jest już trzecie wydanie z 2008 roku. Ja mam niestety z 2006 ;/ Czy są jakieś znaczące zmiany w tym trzecim wydaniu - ktoś się orientuje może :?: :frowning:

Obecnie warto kupić najnowszą Symfonię z 2008 lub 2006 r. gdyż zawarte w niej treści bazują na aktualnym standardzie języka (który być może zmieni się właśnie w tym roku). Symfonia C++ to wydatek 66 zł, pasja to 36 zł więc za ~100 zł (na Allegro) mamy bardzo przyzwoity komplet książek do nauki. Warto jeszcze pobrać sobie z Heliona próbkę np. Szkoła Programowania Język C++ S. Praty i porównać zawarte treści i wybrać lepsza pozycję dla siebie.

@up

Główną zmianą jest chyba to, że książka zawarta jest w 2 tomach a nie jednym. Dodatkowo pewnie jest to jakaś errata. Nie posiadam wydania z 2006 r., w każdym bądź razie w edycji 2008 na końcu znajdują się listy czytelników.

@UP

Przecież w 2006 też 2 tomy były… W 2006 również są listy od czytelników…

“(który być może zmieni się właśnie w tym roku)”

Więc jest sens uczyć się teraz C++ :?: Te zmiany będą duże, czy będzie się je dało opanować w miesiąc - jak przypuszczacie :?:

Ten język ma ponad 20 lat, a oparty jest na jeszcze starszym C. Podstawy są takie same i w zasadzie niezmienne. To chyba normalne, że co jakiś czas coś się zmienia, wszystko przecież ewoluuje.

Myślę, że w mniej niż miesiąc.

Bierz nową 2-tomową Symfonię C++ Standard.

ja kupiłem dwu tomową i jest bardzo fajnie napisana, bardzo fajnie się też czyta :slight_smile: gorąco polecam tę książkę dla początkujących jak i zaawansowanych programistów xD

Ja kupiłem 2-tomową w księgarni akademickiej za 77zł