Symfonia c++ stara edycja

Posiadam w domu starą edycję książki symfonia c++. Na stronie autora przeczytałem coś takiego:

UWAGA - UWAGA - UWAGA

Ta ksiazka juz nie bedzie wiecej wznawiana - gdyz ma teraz juz tylko znaczenie historyczne. Opisuje bowiem jezyk C++ wedlug jego definicji zawartej w ksiazce Bjarne Stroustrupa "The Annotated Reference Manual" - stad skrot ARM. 

Obecnie jezyk C++ zostal skodyfikowany w miedzynarodowym standardzie ISO C++. Jezyk w tej nowej wersji opisuje inna ksiazka Jerzego Grebosza pt:

"Symfonia C++ Standard"

- ktora niejako zastepuje te, archaiczna juz, stara Syfmonie C++ .

Pytanie brzmi: czy jest jakikolwiek sens ją czytać? Czy pomiędzy tymi edycjami są jakieś znaczące różnice? Pytam, bo jeśli tak to nie chciałbym sobie wszystkiego zamotać i uczyć się starych standardów tylko po to, żeby później przyzwyczajać się do nowych.

Jasne. Język nie wyewoluował aż tak znacznie. Dużo wody upłynie w rzece zanim osiągniesz poziom na którym zaczniesz zauważać różnicę między specyfikacją w drafcie i w standardzie.

thx Ryan już myślałem, że kase w błoto wywaliłem :slight_smile:

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 18:24

Hmmm… Czytałem wcześniej ok. 50 stron megatutoriala C++ (częśc jakiegoś “Od zera do gier kodera”) i musze przyznać, że to co przeczytałem tam dość znacząco rożni się od tego w “Symfonii”. Jesteś pewien, że to o tym samym?