Symulator Escape - Ciąg Fibonacciego

Witam

Mam problem z tym czymś zwanym Escape. Wszystkie materiał jakie mam do tego przedmiotu znajdziecie tutaj:

http://neo.dmcs.p.lodz.pl/ak/index.html

Na ćwiczeniach zdano nam zadanie, aby w symulatorze Escape napisać kod do ciągu fibonacciego. Niby proste, ale nie mam zielonego pojecia jak to zrobić w tym programie, a zajecia sa na zasadzie “Macie wykład w pdf’ie - czytajcie i sobie jakoś radzicie”, a jak spróbujesz się o coś spytać to jeszcze opierdziel dostaniesz, że nie przygytowany na zajęcia jestes…

W google nie znalazłem nic konkretnego na temat tego programu, jedynie co mam to instrukcja po ang (jest na stronie podane wyżej).

Ale jak porównać np 2 zmienne w tym programie?

PS. Stronka jest ogólnodostępna, a nie tylko dla studentów PŁ :wink:

Masz jeszcze prezentację p.t. “Wprowadzenie od symulatora Escape”, która jest po polsku, jest całkiem przejrzysta i ma chyba wszystko, co jest potrzebne na tym etapie.

Proste:

  1. Ładujesz jedną zmienną z pamięci do któregoś rejestru, nazwijmy go Rx.

  2. Ładujesz drugą zmienną z pamięci do któregoś rejestru, nazwijmy go Ry.

  3. Odejmujesz jedno od drugiego i wynik zapisujesz do któregoś rejestru, nazwijmy go Rz.

  4. Robisz skok warunkowy na podstawie wartości Rz.

A jak przenieść wartość np z r1 do r2?

Jeżeli nie ma instrukcji, która to robi, można zastąpić czymś innym np. “ADDI Rx,0,Ry”. Kombinuj panie majster.

Coś udało mi się wymodzić :smiley: , ale mam pytanie. O co chodzi z Microcode? Musze mieć załadowany plik z example bo inaczej to nie działa.

um01.png

Po 234 przejściu mam siodmy wyraz ciągu (13)

Podejrzewam, że to jest coś odpowiedzialnego za pobieranie programu z pamięci i wykonywanie go, aczkolwiek mogę się mylić.