Symulatory kosmiczne

Witam. Jesli znacie jakies ciekawe DARMOWE symulatory statkow kosmiczych to prosił bym o zapodanie linków 8) Dobrze by bylo gdyby bylo to gry sieciowe :slight_smile:

Z góry dzieki.

do sieciowych to nie znam ale ostatnio znalazłem fajne gry “kosmiczne” freeware :

http://victorygames.com.pl/gry.php3?nr=581 ta jest całkiem spoko:D

http://victorygames.com.pl/gry.php3?nr=542 a ta wygrywa wszystkie konkursy :smiley: pozdro! a przy okazji to masz tu link do działu "strzelanek na tej stronie:

http://victorygames.com.pl/szukaj.php3?gatunek=16 niszcz ile wlezie!!

Licencja: Shareware

Wiec nie darmowe…

Darmowych to nie znam, ale poszukaj na allegro za mala kase mozna wychaczyc niezla giere: Polecam moja ulubiona: Sage - Wing Commander w starszych to pikseloza ale i tak godna polecenia, a jak chcesz przyzwoita grafe to kup WC: Prophecy wprawdzie juz wstawki filmowe nie maja takiego wplywu jak w starszych “odcinkach” ale i tak fajnie sie gra

Jest mnóstwo tego typu gier:\

  1. Freelancer - koniecznie do niego wgraj Discovery Mod ( http://discoveryfl.com/downloads/) za pomocą Freelancer Mod Managera (ten sam link). Poprawia grafikę w tej już nieco leciwej grze i nieco buraczków made in Micro$oft :wink: MS przejął producenta gry - DigitalAnvil i w ten sposób to oni ją wydał. Plusem przejęcia jest to, że gra się wgrywa szybko i bezbłędnie. Wielkim minusem jest to, że bez Discovery Moda, gra załapuje “wykrzaczanie się”… Jakiś burak, którego już MS nie przerobił później na ćwikłę… Z Modem - gra mi chodziła równo 240 godzin bez żadnej zwiechy czy innych przypadłości. Później mi system jednak padł… :wink: No ale to był XP, więc on co jakiś czas wymagał format C:\ :wink: Gra jednak oferuje Ci genialna wprost wolność wyboru (o ile nie pykasz w fabułę niezmodowanego oryginału, a jest nawet niezła). No i te walki kosmiczne… Ech… :smiley: Gra ma wyraźnie styl arcade’owy. Nie zmęczysz tu specjalnie Joysticka, bo jedynym sterownikiem ruchu jest… myszka. To się może wydawać dziwne. Ale jak się chwilę pogra, to człowiek - jak już się przyzwyczai - to stwierdzi, że to naprawdę świetne rozwiązanie :slight_smile:

P.S. Freelancer to sequel wcześniejszego Starlancera i fabuła niby się łączy. Prawda jest jednak taka, że możesz pykać we Freelancera nie znając Starlancera i na zdrowiu psychicznym Ci się to nie odbije. Czego o innych tytułach czasami rzec nie można.

2)Tachyon - The Fringe - Starsza niż Freelancer, ale widać, że łapki tu maczali Ci sami ludzie co w Preevaterze i Freelancerze :slight_smile: Tyle, że w Tachyonie masz mniej statków, fabuła Cie za rączkę prowadzi, ale grafa jest posunięta do takich granic, że nawet dzisiaj karty graficzne maja co robić z tymi algorytmami :slight_smile: A walki kosmiczne i jakość tekstur stoją - nawet dzisiaj - na więcej niż porządnym poziomie :slight_smile: Nova Logic popełniło naprawdę niezła grę.

  1. Freesapce 1 i 2 - nie grałem, ale wielu mówi, że to jeden z najlepszych spaceshooterówm jakie zrobiono. Wierzę na słowo. Raczej testować nie będę, bo dwójka gry jest starsza od Freelancera, co nie zapowiada porywających fajerwerków. Ale fabuła jest podobno godna nie jednej książki S-F.

  2. WingCommander - widziałem tylko niezły film S-F. W grę nie grałem, ale podobno porywa fabułą.

Jak coś mi jeszcze wypadnie uchem z mózgownicy to dopiszę… :wink:

Zjadłem nie jedna płytę przy tym temacie, bo uwielbiam S-F :wink: