Synchronizacja audio względem drugiej ścieżki [MKV | H.264 | AC3]

Szukam jakiegoś programu do synchronizacji audio. W tej chwili robię to “na ucho”, ale jak wiadomo co do milisekundy się tak nie dopasuję. W pliku mam jedną ścieżkę dobrze osadzoną, dokładam drugą która trzeba odpowiednia przesunąć na osi czasu (pomijam sytuację gdy mamy inne FPSy itp.).

Przydałby się jakiś magiczny soft który pokaże obie ścieżki i względem jakiegoś konkretnego fragmentu (załóżmy trzaśnięcie drzwi, wystrzał etc.) będę mógł wyczaić o ile przesunąć.

Operację zazwyczaj na kontenerze MKV z wideo H.264 i audio AC3 (często kilku kanałowy więc np. AudaCity pokaże 6 kanałów).

Może ktoś ma sprawdzoną aplikację, która będzie tutaj pomocna a może nawet oferująca lepsze podejśćie niż opisane wyżej. Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Synchronizuje sie na wykresie. Milisekundy ? Co ty chczesz zrobić, po co ci takie dopasowanie?

JW. wmontowanie dodatkowej ścieżki do filmu, tyle, że trzeba synchronizować.

Na przykładzie, mam Matrixa PL (Wersja klasyczna BlueRay), wpadła mi w ręce wersja po Remasterze ale ENG. Chciałbym położyć pod nią PL ścieżkę ale jest przesunięcie (na 1 części jakieś 1250 ms) ale tak jak pisałem robię to na ucho. Szukam czegoś co poza uchem da mi tez wgląd w wykres ścieżek (z opcją pokazania 6 kanałów na jednym wykresie?), żeby porównać jakieś szczególne punkty (wystrzały, trzaśnięcie drzwiami, klakson etc.) i łatwiej trafić o ile przesunąć daną ścieżkę.

Przykład w Sony Vegas:

  1. Wrzucasz pan pliki na ścieżki.
  2. Ctrl + A, następnie klawisz U, żeby przeciągać na osi czasu każdą ścieżkę niezależnie od siebie. Ctrl + Q - dodanie nowej ścieżki audio.
  3. Zmienić format czasu: Alt + Enter, zakładka ‘Ruler’, Ruler time format: ‘seconds’.
  4. Po wyrównaniu ścieżek, metodą ‘kliknij i przeciągnij’ zaznaczyć różnicę na osi czasu i najechać kursorem na szary prostokąt między dwoma żółtymi trójkątami. Tam się wyświetlą żądane wartości.

W darmowym MKVToolnix da się bezstratnie dodawać dodatkowe ścieżki do filmu, i dla każdej osobno ustawiać opóźnienie lub wartość ujemną.
To jak już znajdziesz np. w Vegasie ile musisz daną ścieżkę przesunąć, wtedy mógłbyś tylko użyć danej wartości.

1 polubienie