Synchronizacja danych pomiędzy komputerami

Poszukuje programu do synchronizacji pomiędzy komputerami.

Ideałem byłoby coś działającej na podobnej zasadzie co dropbox tylko w obrębie tych dwóch komputerów z pominięciem wychodzenia poza router.

Najlepsza byłby opcja automatycznej synchronizacji, ale ostatecznie mogę robić to ręcznie.

szefie, a ratuje cie “grupa domowa”?

co do programu to polecam TeamViewer - można przesyłać pliki i uzyskać zdalny dostęp do pulpitu.

Grupa domowa bez problemu tylko wolałbym jakiś zautomatyzowany system, który dbałby o synchronizację.

Zobacz:

FreeFileSync 3.12-Wersja polska, tak całkiem automatycznie to nie ,ale jest możliwosć kopiowania plików według róznych kryteriów min. kopia lustrzana lub dodanie plików różnicowych,jest też opcja ustawiania masek w profolach aby np. niektóre typy plików nie były uwzględniane.

Kiedys uzywałem innego bardzo podobnego (nazwy nie pamiętam) też wprawdzie fre ale nie do końca było ograniczenie do 100 000 plików w miesiącu a dla mnie było to za krótkie :slight_smile: więc używam tego żadnych ograniczeń i funkjonalność wcale nie gorsza.

W tym programie bacz uważnie co robisz jak masz poustawiane foldery źródłowy i docelowy żebyś póżniej nie płakał jak stracisz pliki oryginalne,choć pomylić się trudno wszystko pięknie pokazane strzałeczkami, a po wstępnej analizie jeszcze przed ostatecznym zatwierdzeniem program pokazuje co zostanie usunięte ,nadpisane lub dodane .

http://www.dobreprogramy.pl/SyncBack-Fr … 12527.html