Synchronizacja danych

(oprych) #1

Witam

Znajoma ma u siebie w biurze sieć z 3-4 komputerami, chciałaby zrobić tak, aby przy włączeniu do sieci komputery dokonywały synchronizacji danych w wyznaczonym folderze. Jaki polecacie program? MOże być płatny, ale bez przesady :slight_smile:

Nie chodzi mi tu o proste udostępnianie plików, bo wtedy one znajdują się fizycznie tylko na jednym kompie

(Zenonmatuszyk) #2

wiesz bardzo prostym sposobem jest zainstalowanie na jednym jakiegoś systemu serwerowego np. SBS resztę kompów podpiąć do domeny i po problemie ale koszt jest ogromny za system przynajmniej dla mnie

innego prostego sposobu nie znam ale zobacze co sie da zrobic

(Ktrojanek) #3

Ja kupiłbym jakiegoś słabszego kompa (ale też bez przesady :smiley: ) i zainstalował na nim jakiegoś lekkiego linuxa do wymianyy plików :slight_smile:

(oprych) #4

cóż tylko że brak miejsca to raz, a dwa komp musiałby chodzić caly czas. tymbardziej, iż sieć oparta będzie na dobrym routerze a nie na kompie

widziałem kiedyś taki program w użyciu, ale nie moge sobie przypomnieć nazwy

(Bolo92) #5

To dysk sieciowy ? Ale dalej to nie jest to co chcesz ;] bo to byłoby podpięte pod port w routerze i tam by się mieściły te pliki.

Prądu mało-konfiguracja też wątpie bo pewnie znikoma, a skoro to biuro to pewnie po kablu więc i nawet większe pliki by szybko pobierało.

(oprych) #6

hmm dysk sieciowy to w sumie też jakiś pomysł, kurcze może ktoś zna jakieś programy to takiej sychronizacji??