Synchronizacja danych

Witam

Znajoma ma u siebie w biurze sieć z 3-4 komputerami, chciałaby zrobić tak, aby przy włączeniu do sieci komputery dokonywały synchronizacji danych w wyznaczonym folderze. Jaki polecacie program? MOże być płatny, ale bez przesady :slight_smile:

Nie chodzi mi tu o proste udostępnianie plików, bo wtedy one znajdują się fizycznie tylko na jednym kompie

wiesz bardzo prostym sposobem jest zainstalowanie na jednym jakiegoś systemu serwerowego np. SBS resztę kompów podpiąć do domeny i po problemie ale koszt jest ogromny za system przynajmniej dla mnie

innego prostego sposobu nie znam ale zobacze co sie da zrobic

Ja kupiłbym jakiegoś słabszego kompa (ale też bez przesady :smiley: ) i zainstalował na nim jakiegoś lekkiego linuxa do wymianyy plików :slight_smile:

cóż tylko że brak miejsca to raz, a dwa komp musiałby chodzić caly czas. tymbardziej, iż sieć oparta będzie na dobrym routerze a nie na kompie

widziałem kiedyś taki program w użyciu, ale nie moge sobie przypomnieć nazwy

To dysk sieciowy ? Ale dalej to nie jest to co chcesz ;] bo to byłoby podpięte pod port w routerze i tam by się mieściły te pliki.

Prądu mało-konfiguracja też wątpie bo pewnie znikoma, a skoro to biuro to pewnie po kablu więc i nawet większe pliki by szybko pobierało.

hmm dysk sieciowy to w sumie też jakiś pomysł, kurcze może ktoś zna jakieś programy to takiej sychronizacji??