Synchronizacja Firebird i MySQL

Hej,

 

poszukuję skryptowego bądź programowego (ale free) rozwiązania, które pozwoli mi synchronizować bazę firebird z bazą mysql. Baza firebird jest na kompie (localhost) zaś mysql na serwerze w sieci. CHodzi oto, by kilka tabel zawierających dane alfanumeryczne trzy razy w ciągu dnia zasilało bazę danych na serwerze. Macie pomysł jak ograć ten temat? Na początku chciałbym uniknąć generowania kosztów w tym temacie.

Całość da się opędzić kilkudziesięcioma liniami skryptów (bash albo narzędzia pokroju Pupper/Chef/Ansible). Sam synchronizowałem Postgresa i Oracle’a, ale wszystkie poważne systemy bazodanowe mają narzędzia CLI pozwalające wykonywać zapytania, importować, eksportować. Wystarczy trzymać plik z ID ostatnio zaimportowanych wierszy, z bazy źródłowej wyeksportować do CSV następne rekordy, przesłać pliki na serwer docelowy, zaimportować pliki i zaktualizować ID w pliku. W zależności od biegłości i zapotrzebowania na niezawodność, napisanie czegoś takiego to pół do kilku dni roboczych. 

 

Dzięki za info. Znasz może jakieś tutoriale/wskazówki od czego mógłbym zacząć? FBexport nie jest już wspierany jako apka, isql obecny w buildach firebirda wydaje mi się nie nadawać do tego…