Synchronizacja kontaktów Android- Outlook

Dobry…

Mam Galaxy Nexusa i w raz z nim ciągły problem z prawidłową synchronizacja kontaktów pomiedzy telefonem a ksiazka adresową w Outlooku. Zarowno poprzedni moj telefon z Androidem jak i tablet posiadały male sprytne programy od producentów ktore radzily sobie z tym zadaniem po prostu wzorowo, niestety Nexus nic takiego nie ma. Próbowałem juz kilku programów które miały zając sie taka synchronizacja, niestety żaden z nich nie robił tego prawidłowo i bez zadawania zbędnych pytan. Potrzebne jest mi cos co po podłączeniu telefonu kablem, przez wifi lub bluetoothem samo bedzie wiedziało ktore kontakty byly edytowane i automatycznie skasuje lub uzupełni odpowiednie dane na odpowiednim urządzeniu.

Jezeli ktos zna program ktory spelnia moje wymagania to będę baradzo dźwięczny za pomoc w znalezieniu go :wink:

Witam,

wypróbuj:

MyPhoneExplorer i MyPhoneExplorer Client

dostępna synchronizacja po kablu USB, IrDA, Bluetooth, Wi-Fi

Dziekuje, już testowałem i chociaż z calego tego szmelcu rzeczywiście byl najbardziej obiecujący to jednak wlasnie problemy z nim skłoniły mnie do założenia tego tematu.

jakie problemy ??

ja używam go od kilku lat z sony ericssonami i wszystkim z Google Android i działa bez zarzutów

Tak w skrócie nieustannie pyta w ktora strone ma synchronizowac kontakty w ktorych cos sie zmienilo, zamiast rozpoznac po ktorej stronie ostatnio zawszla zmiana i to samo zrobic w drugim urządzeniu. Dodatkowo wczoraj na przyklad edytowałem kilkanascie z nich z poziomu telefonu. Po podłączeniu MPE zapytal co zrobic, wiec kazalem mu skasować te z Outlooka i zastapic je edytowanymi w telefonie. Tak sie niby stalo (niby bo nie sprawdzalem w Outlooku). Nastepnie skasowalem 2 kontakty z poziomu Outlooka i chcialem zeby MPE zrobil to samo w telefonie. Jesli dobrze pamietam to kontakty faktycznie skasował, niestety przy okazji tez przywrocil mi takze tamtych kilkanascie kontaktow w wersji sprzed edycji w telefonie. Wg. mnie nie powinno tak to dzialac, nie chce porównywać kazdego kontaktu i zastanawiać sie po ktorej stronie go ostatnio edytowałem, a w tej chwili dokladnie tak to wylada.

Wczesniej używałem do takich celow programów od HTC, Asusa i wbudowanego windowsowego służącego do synchronizacji telefonu z Windows Mobile. W kazdym z nich synchronizowanie odbywało sie w sposob w 100% automatyczny bez zadnych pytan i czegos takiego wlasnie szukam. Nie wiem, moze to ja nie umiem po prostu poprawnie skonfigurować MPE żeby robił to w taki sposób jak tego oczekuje?