Synchronizacja tylko wybranych albumów z usługą Zdjęcia iCloud

Witam!

Mam takie pytanie:

Czy jest możliwość wybrania albumów, które mają się synchronizować z usługą Zdjęcia iCloud, a które mają być przechowywane tylko lokalnie? Pytam, bo w pewnym moim filmie o tym, jak zgrać sobie jakieś tapety z kompa z Windowsem, który nie jest jeszcze publiczny, ale już przygotowany, powiedziałem, że opcja „Zdjęcia iCloud” w ustawieniach → konto Apple ID → iCloud dziala zero-jedynkowo, czyli, albo wszystkie zdjęcia na iPhonie i pliki graficzne też idą do chmury, albo nic nie idzie do chmury.

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie…

Pytam, bo szukam odp. właśnie dla moich widzów. Dam im znać w komentarzu lub w poście (karta społeczności na YouTube).

Ja sobie to wyłączyłem, bo - jak już - ja przechowuję zdjęcia na Dysku Google, MEGA i OneDrive. Podobnie by było tu - dysk Apple iCloud Drive, nie Zdjęcia iCloud.

Chodzi mi o to, by wyjaśnić moim widzom, jak wyłączyć sync. z iCloud’em albumu zawierającego tapety - by nie upload’owaly się do chmury te tapety, ale zdj. z wakacji, pracy czy inne albumy już tak. Da się tak?

Nie.

Dzięki za taką szybką odp. :slight_smile:
Czyli dobrze powiedziałem, że ta opcja na SS wylącza całkowicie sync ze Zdjęciami iCloud i nie da się wybrać, co gdzie ma być.
Screen:

Pierwsza opcja.

Dla mnie to nie problem, bo ja i tak - jeśli OneDrive, MEGA czy Dysk Google mi się skończą, to będę wgrywał zdjęcia na iCloud;'a dzięki klientowi dla Windowsa (jest film na moim kanale). Będę wgrywał może, ale na iCloud Drive, nie iCloud Photos.

Ja tych usług nie lubię (iCloud Photos i Google Photos). Ja zdjęcia grupuję w normalne foldery - jak każde inne pliki, dlatego używam drive’ów.

Po drugie, mnie bardzo to denerwowało to synchronizowanie wszystkiego, bo lądowaly tam zrzuty ekranu, byle co z internetu, byle jakie zdj. wykonane aparatem… szkoda słów, a tak, to ja wybiorę najlepsze i tylko te wgram sobie.

Jeszcze raz dzięki :wink:

Dawid Ćwikła - YouTube

Takiego posta na karcie społeczności zrobiłem. Zgodny z prawdą?

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.