Synchronizacja z wykorzystaniem chmury

Witam,
Potrzebuję mieć dostęp w domu do podglądu plików na komputerach w biurze. Są to foldery na moim komputerze oraz kilka folderów sieciowych. Na komputerze w domu chciałbym mieć ich aktualny obraz. Nie byłyby edytowane, do tego wykorzystuję Dropboxa(20GB z poleceń). Zależy mi na tym aby rozwiązanie było darmowe. Czy jest może taki program, który kopiowałby tylko pliki które uległy zmianie do chmury(Mega, Google Drive) w biurze a następnie podmieniałby te pliki w domu po czym usuwał pliki z chmury robiąc miejsce na kolejne pliki w następnym dniu. Synchronizowane foldery to około 500GB. Czy jest może jakieś inne rozwiązanie?
Jeśli nie to czy może znacie jakiś program, który robiłby kopię wskazanych folderów jak wyżej na dysku twardym automatycznie po jego podłączeniu. Kopia jednostronna, na dysku nie modyfikowano by plików.

Generalnie zrób sobie po prostu VPN i będziesz mógł kopiować tak jak po LANie.

Ja sobie to ogarniam za pomocą drivesync:

Ale… 500GB w Google Drive to będzie miesięcznie z 5 dyszek. Brałeś to pod uwagę?

Z VPNem nie wypali, pliki mam na laptopie służbowym, który po pracy jest wyłączany i nie bardzo jest do nich dostęp. Ma to uzasadnienie, laptopa biorę na delegacje, trzymanie ich na serwerze nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Pozostałe pliki z folderów sieciowych są plikami na laptopach kolegów które są udostępniane. Serwer by tu nie zdał egzaminu.