Synchronizacja zdjęć google jak działa?

Witam chodzi mi o synchronizację zdjęć google zauważyłem że w ustawieniach konta google mam że synchronizowano zdjęcia parę miesięcy temu i nie wiem co mam przez to zrozumieć?

 

Czy w takim razie te zdjęcia z telefonu wysłały się gdzieś na dysk google?

 

Synchronizację mam wyłączoną automatyczną, dysk google aplikacje mam ale nie skonfigurowaną, Google plus aplikacje mam ale również nie skonfigurowaną no tyle że przy konfiguracji telefonu ta synchronizacja zrobiła się pewnie ręcznie.

 

Jak wejdę na konto google to żeby zobaczyć zdjęcia dodane to muszę zarejestrować się w google+ a to kolejny krok w ograniczeniu prywatności chyba że tak jak łatwo się zapisać tak łatwo się wypisać?  Bo na jakmiś forum przeczytałem że mimo że się nie ma konta w google+ to i tak zdjęcia tam się wysyłają.

 

Ta opcja jest powiązana z “dawną” Picasą (w zależności od andka apka może zwać się właśnie Picasa lub Zdjęcia, w tym drugim przypadku jest to część aplikacji Google+). Zdjęć jako takich nie musiałeś nigdzie wysyłać, jeśli nie konfigurowałeś tego bezpośrednio w aplikacji “Zdjęcia”/“Picasa” (jest w niej opcja tworzenia kopii zapasowej fotek na urządzeniu).

Jeśli chcesz sprawdzić, czy jednak nie posłałeś czegoś, powinieneś móc sprawdzić to na picasaweb.google.com, choć pewnie i tak przekieruje Ciebie na g+ :wink:

Właśnie nie konfigurowalem nic tej opcji kopii zapasowych nie mogę znaleźć jak wejdę w album i Picasa. Jak wchodzę na stronę co mówisz to musze się zarejestrować w picasie żeby korzystać to może bić się nie dodało? Jedynie kopie zapasowe mam ustawione haseł i danych w ustawieniach ogólnych. Android 4.3

Android robi kopie zdjęć na G+ samoczynnie wystarczy że przy pierwszym uruchomieniu zalogujesz telefon do Gmail, tworzy się wtedy automatycznie konto G+, zdjęcia masz synchronizowane w trakcie ostatniej synchronizacji, widocznie kiedyś telefon wysłał zdjęcia a potem wylaczyłeś tą opcję.

Tyle że nie mam konta w G+ bo jak wchodzę na G+ to jest żebym podał imię,nazwisko oraz wyraził zgodę to możliwe by zrobiło kopię? Skoro tak to jak teraz mam zobaczyć czy są kopie zapasowe zdjęć? 

No to u mnie jest najwyraźniej jakoś dziwnie, bo zalogowanie andka do konta u mnie żadnych zdjęć nie wysłało, nawet pomimo zaznaczonych opcji związanych ze zdjęciami w synchronizacji konta. Za to po krótkim czasie powiązania konta z urządzeniem na andku dostałem info w powiadomieniach o “prośbie/sugestii” włączenia opcji kopii zapasowych w aplikacji “Zdjęcia”. Nie włączyłem jej, w opcjach synchronizacji dalej mam zaznaczone sychroniazacje zdjęć z g+ (są dwie w pierwszej z datą z wczoraj, druga z datą dzisiejszą), na urządzeniu mam sporo zdjęć, a na koncie jedynie fota avataru.

@janusz67890, dla konta g+ wykorzystywane jest konto gmail (korzystasz z jego danych logowania), potem w ustawieniach konta możesz g+ usunąć lub pozostawić “martwym”.

Oki dzieki za odpowiedź. Tylko dziwne że nie mam ani aplikacji Zdjęcia, ani w ustawieniach nie mam synchronizacji z zdjęć z g+. W ustawieniach mam po prostu synchronizacje zdjęć

Nazewnictwo tych rzeczy też się może różnić ze względu na system (u mnie urządzenia mają andka 4.4.2, z domyślnie zainstalowanym i aktualizowanym g+) i zmian jakie google wprowadzał w swoich usługach na przestrzeni miesięcy między wydaniami systemu (jak połączenie picasy ze swoją społecznościówką co również spowodowało “połączenie” aplikacji, czyli np. u mnie “Zdjęcia” są częścią aplikacji “Google+”…). Teraz chyba znów dojdzie do jakiś zmian skoro Google zaprzestaje “zmuszania” użytkowników do g+.