Synchronizacja zdjęć smartfon - GoogleDrive

Jest jakaś opcja, która umożliwi automatyczne wysylanie wykonanych zdjęć/filmów w smartfonie na dysk google ?

Ustaw “kopię zapasową i synchronizację” w ustawieniach aplikacji Zdjęcia.

@anon17641694 fajnie, ale… jestem z tych, którzy robią porządki po wykonanych fotach.

Tzn. robię foty i przenoszę do folderu z nową datą. Ten folder nie jest domyślnie synchrobizowany z Gyskiem Google… dopiero po wejściu na aplikację “Zdjęcia” pojawia się monit czy chcę nowy folder synchrobizować.
Jest coś bardziej automatycznego bez potrzeby mojego dodatkowego klikania i zatwierdzania ?

Podepnę się. Mam synchro wyłączone a i tak jak zrobię zdjęcie smartfonem to wysyła mi na Google zdjęcia a tego nie chcę.

Wejdź w aplikację Zdjęcia, potem w Ustawienia. Pierwsza opcja (Kopia zapasowa i synchronizacja) powinna mieć status “Wyłączono”.

Tak jak pisałem w poprzednim poście “synchronizację ma wyłączoną” oczywiście w “kopia zapasowa i synchronizacja” a i tak jak zrobię fotkę to wysyła mi na Google zdjęcia i co ciekawe jak daną fotkę usunę w Google zdjęcia to ta sama fotka znika z telefonu.

Pokaż zrzut ekranu.

Może inna aplikacja synchronizuje zdjęcia?

Ostatnio Google wprowadza zmiany i niektóre ustawienia są zdublowane.
Dlatego przejrzyj dokładnie wszystkie zakładki programu zdjęcia:

Odgrzeję trochę kotleta.
No więc od czasu jak połączyłem konto Samsung z usługą na OneDrive mam problemy z synchronizacją zdjęć:

Zdjęcia Google >> Galeria (na telefonie S10) >> OneDrive

Przed zmianą w/w pięknie się synchronizowało, kasowałem zdjęcie ze Zdjęcia Google >> kasowało z Galerii >> OneDrive synchronizował się dopiero po podłączeniu ładowarki + wi-fi.

Teraz jak skasuję zdjęcie to muszę je najpierw usunąć z galerii telefonu żeby automatycznie zsynchronizowało się z OneDrive (od razu), a następnie ponownie ręcznie usunąć ze Zdjęcia Google (nie ma już automatycznej synchronizacji Google=Galeria). Czy da się to jakoś przywrócić? Mam zaznaczoną opcję automatycznej synchronizacji zdjęć w Google, wgrywa je na chmurę ale nie kasuje automatycznie chmura=galeria.