Syndrom oka biurowego - potrzeba okularów czy też nie

Czy ktoś spotkał się z syndromem oka biurowego? Czy faktycznie to, co powiedziano mi w vision express po badaniach to prawda, że okulary w takim przypadku nie są konieczne?

Dodam, że badanie laserowe wykryło u mnie wadę 1 na jednym oku oraz 0.5 na drugim. Po rozszerzaniu kroplami źrenic wyszło już tylko 0.5 oraz 0.

Doktorka zaleciła krótkie 20 sekundowe przerwy i patrzenie w dal na ok. 20 metrów, co 20 minut. Próbowałem to stosować ale jest uciążliwe i średnio pomaga. Nadal średnio widzę w dal oraz po zmroku :confused:

Ktoś posiada taką wadę lub ma wiedzę większą na jej temat aby coś doradzić? :slight_smile:

Ciekawe, vide: fpn.sum.edu.pl/archiwum/publikacje/2008/publikacja1_nr1_2008.pdf

To po prostu suche, bolące i czasem opuchnięte oko. Dobrze radzą - więcej przerw z dala od ekranów i sztucznego światła. Problemy mogą być długotrwałe do momentu całkowitego wyleczenia, co mozna odebrać jako wadę wzroku - dlatego są okuliści.

Sa też krople wspomagające leczenie.

Pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu? Po wyjściu na świeże, jasne powietrze patrząc w niebo masz uczucie ostrego, krótkotrwałego bólu i zaburzenia widzenia? Często łzawią Ci oczy? Czujesz ciało obce w ciasnych, zatłoczonych pomieszczeniach?