Synergy Cooling - Innowacyjny system chłodzenia kart graficznych

Gość z Wołowa wymyślił i testuje w praktyce innowacyjny system chłodzenia grafik. Cel jest szczytny a możliwości arcyciekawe. Patent już ma, ale teraz potrzebuje pomocy :slight_smile:

Jeśli dobrze rozumiem innowacja polega na większym chłodzeniu - duży radiator i dwa “wolno-obrotowe” wiatraki?

Brakuje jakichkolwiek zdjęć czy obszernego video o całej konstrukcji. Facet ma patent to czemu boi się pokazać jak wygląda ten radiator i jak zamontowane są wiatraki.

Nie mniej tej innowacji nie widzę. Ot radiator na całą kartę i tyle.

Z tego co mówił patent ma tylko na terenie kraju, ale ja tez nie widzę nic innowacyjnego w tym rozwiązaniu i nie wróżę mu sukcesu.

Czemu nie? Jeśli cena będzie odpowiednia (tańszy niż blok wodny) to znajdą się chętni bo wydajność jest zadowalająca. Problemem jest to że zapewne nie przebije się poza nasz rodzimy rynek.

Jeśli zabezpieczy patent na rynku międzynarodowym pierwsze co zrobić to po prostu wysłać kilka prototypów do znanych anglojęzycznych youtuberów. Wtedy wieść powinna się roznieść.

Twórca mówi o zmniejszeniu wymiarów, a mówi o karcie która z chłodzeniem zajmuje 3 sloty. Do tego ani nie podaje konkretów ani na zdjęciu tej miniaturyzacji tego nie widać.
Mi to wygląda na coś a’la Accelero Twin-Turbo w customowej obudowie ze sporym odpływem powietrza przy krawędzi karty.
Jestem pewny że to działa, ale obawiam się że na razie to trochę za mało żeby kogoś przekonać.